اظهارات هاشمی و ارتباط با آمریکا
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩۱  

دوست من شرف الدین گفته بود:
حاج محسن خوشحال میشیم اگر نظر شما درباره صحبتهای اخیر آقای هاشمی درباره ارتباط با آمریکا را بخوانیم

نویسنده: شرف الدین [http://aldin.blogfa.com

پاسخ دادم:

بعد از ابراز سلام
چند احتمال برای علت اظهارات اخیر آقای هاشمی وجود دارد.
فراموش نکنیم، موضوع فقط اظهارات اخیر آقای هاشمی نیست، بلکه نظرات آقای موسویان- در باره ی فعالیت هسته ای ایران و تعریفی که او از شخصیت سردارقاسم سلیمانی ارائه کرده-  را هم  باید درهمین راستا تحلیل کرد.

به ویژه با توجه به اینکه وی هم اکنون در آمریکا ساکن است و نیز از نزدیکان آقای هاشمی شناخته می شود، اظهارات وی مهم تلقی می شود.
همچنین شنیده ها حاکی از آنست که در مسایل دیپلماتیک اخیر بین ایران و آمریکا به آقای ظریف، نماینده سابق ایران در سازمان ملل (که او هم از جمله افراد نزدیک به آقای هاشمی شناخته می شود) نیز نقش فعالی سپرده شده است.
لذا فعلا اظهار نظر کمی دشوار است، باید کمی صبر کرد تا ببینیم نبرد دیپلماتیک اخیر ایرن و آمریکا به کجا می انجامد.
به نظر می رسد این بده به بستانها تا انتخابات آبان ماه 1391 آمریکایی ها ادامه دارد.

امیدوارم که ایران در این نبرد دیپلماتیک کار را به گونه ای پیش ببرد که بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دست ایران برای تداوم نبرد خالی نباشد.


کلمات کلیدی:   آمریکا ،هاشمی رفسنجانی
     
 
پست آینده کامران دانشجو چیست؟
ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ فروردین ۱۳٩۱  

 از آنجایی که طی دو دهه ی اخیر کامران دانشجو آرام آرام مدارج ترقی را طی کرده و بعید نمی دانم که نامزد ریاست جمهوری دوره ی یازدهم باشد، هرگونه اطلاعات(صحیح و یا غلط و شایعه ی بی اساس و یا واقعی) درباره ی او را دنبال می کنم.

در همین زمینه خبری از پایگاه اطلاع رسانی جام نیوز را که در 25 اسفند 1390 به نقل از شبکه العربیه منشر شده است ارائه کرده ام:  

وزیر علوم جمهوری اسلامی مسیحی شده است!!

 شبکه العربیه در گزارشی مدعی شد 'کامران دانشجو' وزیر علوم جمهوری اسلامی با تغییر دین خود مسیحی شده است.   

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه العربیه (Alarabiya) یکشنبه 11مارس ( 21اسفند) با پخش مستندی به نام زیر خاکستر درباره "کامران دانشجو" وزیر علوم و تحقیقات جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد: «وی با تغییر دین مسیحی شده است.»

"حسن عباسی" از اپوزیسیون در گفتگو با نجاح محمد علی گفت: «تو به یونان سفر کردی و این مرد تائید کرد که او مسیحی شده است!»

نجاح محمد علی مدعی شد: «شخصیت دانشجو فارغ از اینکه وی مسیحی شده است یا خیر، در انگلیس جنجال زیادی بوجود آورد، زیرا وی متهم به تلاش برای قتل "سلمان رشدی" نویسنده کتاب آیات شیطانی بود که موجب اخراج وی از لندن پایتخت انگلیس شد.»

نجاح گفت: «دانشجو پس از بازگشت به تهران، دارای مسئولیت های متعددی شد، که گفته شده مهمترین آن ها مشارکت وی در فعالیت های هسته ای ایران بوده است، ولی آنچه کامران دانشجو را مهم جلوه داد مسئولیت وی در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم بود که منشاء اختلافات و ایجاد شک و شبهه در صحت آن شد و موجب بروز بحرانی که در ایران شد که همچنان ادامه دارد.

زمانی که دانشجو به تهران بازگشت از دوستان نزدیک محمود احمدی نژاد شد. وی مدتی مدیر مرکز پرواز بود مرکزی که کارشناسان غربی معتقدند تبدیل به یکی از موسسات فرعی وزارت دفاع به نام (فدات) شده است و گفته شده، قلب مخفی و محرمانه ایران برای تولید سلاح های هسته ای می باشد.

آنچنان که روزنامه "اشپیگل" (Spiegel) (منبع این اطلاعات) نوشته است شخصیت دیگری که نقش مهمی داشت، "محسن فخری زاده" بوده که در پنجم ماه فوریه سال 2010 ترور شد.

این روزنامه مدعی شده است که وی همکار کامران دانشجو در برنامه 111 بوده و گروهی که در ساخت و تولید موشک شهاب3 شرکت داشته نیز با آن ها همکاری داشته اند.»

در اواخر سال 2009مدارکی از سوی یکی از سایت های ایرانی منتشر شد که معلوم می کرد کامران دانشجو وزیر علوم و تحقیقات در اواخر سال 1978و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسیحی شده است.

حکومت ایران این داستان را نه تکذیب کرد و نه تائید و تنها این داستان منجر به ایجاد مناقشاتی در فضای اینترنتی بین ایرانی ها شد.

نجاح مدعی شد: «دانشجو زمانی که جانشین وزیر کشور بوده است نقش بسیار مهمی در پیروزی احمدی نژاد در انتخابات سال 2009 داشته است.

پس از شکست تلاش های ما در پاریس و لندن به یونان رفتیم تا مدارک اصلی را در آن جا مورد جستجو قرار دهیم. زمانی که به دنبال مکانی که کامران دانشجو در آن جا غسل تعمید داده شده بود رفتیم به شخص سالخورده ای برخورد کردیم که شاهد غسل های تعمید بوده است.

وی مدعی شد که دانشجو در سال 78 غسل تعمید داده شده بود.»

.......

به نظر شما پست بعدی کامران دانشجو چیست؟