حمله اسرائیل، واکنش آیت الله صانعی
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ امرداد ۱۳٩۱  

سایت خبری انتخاب:به گزارش ایلنا، آیت الله صانعی، در خطبه دوم نماز عید فطر(که با حضور جمعی از مردم در دفتر خویش برگزار می کرد) ...  اظهار داشت: نمی خواستم وارد این مسئله شوم اما شاهدیم که امروز صهیونیست غاصب...  متأسفانه این قدر هم جرأت پیدا کرده اند که از تهدیدات خود کوتاه نمی آیند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی ... چهره کاسه داغ تر از آش را نشان می دهد و ادعا می کند که می خواهد ... ملت ایران به حقوق خود دست یابند.

وی تأکید کرد: اسرائیل غاصب برای این که می خواهد انتقام 30سال مقاومت جمهوری اسلامی و عدم رابطه با ایران را بگیرد، در صدد آن است ... تمام رنج های انقلابیون اصیل، زحمات امام و یاران باوفایش، خون شهداء و تمام زحمات 100ساله طرفداران آزادی در ایران از زمان مشروطه تا کنون را از بین ببرد.

این مرجع تقلید گفت: به رژیم صهیونیستی اخطار می کنم و می گویم که اگر دست به اقدام نظامی علیه ایران بزند، با باروت بازی کرده و تصمیمی که در مقابلش گرفته می شود که دیگر توانایی قد علم کردن نداشته باشد؛ و در آن جا دیگر مسئله حقوق بشر هم مطرح نیست.

وی با بیان این که ما فرزندان امام خمینی هستیم که برخی ها را سرجایشان نشاند، افزود: بنده طرفدار آزادی انسان ها و حقوق بشر و رعایت آن هستم، اما ما در مقابل حمله احتمالی رژیم صهیونیستی، به ایران موظف به عکس العمل هستیم، به گونه ای که این رژیم دیگر نتواند به چنین مسائلی فکر کند.

وی با بیان این که باید از سخنان تنش زا پرهیز کرد، گفت: نباید خدای ناکرده ما نیز در داخل کشور آتش بیار معرکه باشیم و باعث شویم که این جنگ احتمالی خدای ناکرده روی دهد.

وی در پایان تأکید کرد: اگر چه رژیم صهیونیستی با حمله احتمالی به ایران جنایت می کند، اما ضرری که خود این رژیم خواهد دید، قابل مقایسه با ایران نیست. 


کلمات کلیدی:   اسراییل ،آیت الله صانعی ،حمله آمریکا
     
 
شورای فقها
ساعت ٤:۳٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩۱  

تشکیل شورای فقهی از جانب جبهه پایداری که خود را تابع محض آیت الله خامنه ای معرفی می کنند، تامل برانگیز است.

 سایت بولتن نیوز که گاه در حمایت از جبهه پایداری مطلب ارائه می کند، چنین آورده است:

ناگفته‌هایی از اساسنامه و شورای فقهی جبهه پایداری

سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: در اساسنامه‌ای که با مشورت بزرگان بالاخص حضرت آیت الله مصباح تدوین شد، مبنا بر این شد که شورای فقهی داشته باشیم و این شورا بالاترین رکن جبهه پایداری باشد.

به گزارش رجانیوز، کامران باقری لنکرانی در سومین نشست مشترک با فعالان جوان سیاسی و فرهنگی شهر شیراز ... گفت: همه ما درصحنه اجتماعی وظیفه داریم که مرتبط با ولی فقیه و مسیر ولایی باشیم و تکالیف اجتماعی را انجام دهیم.

لنکرانی در پاسخ به پرسشی درباره ماهیت شورای فقهی تشکیل شده در جبهه پایداری گفت: در اساسنامه‌ای که با مشورت بزرگان بالاخص حضرت آیت الله مصباح تدوین شد، مبنا بر این شد که شورای فقهی داشته باشیم و این شورا بالاترین رکن جبهه پایداری باشد.

وی ادامه داد: این شورا سه نفره است و آیت الله مصباح یزدی، آیت الله خوشوقت و یکی از علمای برجسته از اعضای این شورا هستند.

 به گفته سخنگوی جبهه پایداری شورای فقهی بزرگانی هستند که جز نزدیکترین‌ها به رهبرانقلاب هستند و بیش از سایرین با نظرات ایشان آشنایند.

دراین نشست که جوانان و فعالان سیاسی و فرهنگی شیراز گرد هم آمده و در فضایی صمیمی به بیان سوالات و پیشنهادات خود پرداختند، از سوی جوانان حاضر پیشنهاداتی برای ادامه تلاش و پیگیری اهداف جبهه پایداری عنوان شد. 


 
چه خبر از مرز آذربایجان؟!
ساعت ۳:٥٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩۱  

سایت خبری آخرین نیوز که دارای گرایشات اصلاح طلبانه است به نقل ازخبرگزاری آریا، واحد برونمرزی و  روزنامه آزادلیق چاپ باکو گزارش داد:

نیروهای آمریکایی در مرزهای آذربایجان و ایران مستقر شده اند.

 بنا بر این گزارش:

طی سال های اخیر برخی درگیری های مرزی میان نیروهای دوکشور همسایه به ویژه در مرز استان اردبیل و جمهوری آذربایجان ، به شهادت چندین مرزبان آذری زبان ایران منجر شده است


کلمات کلیدی:   آمریکا ،آذربایجان ،شهید