ریکاوری
ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳٩٢  

با شرمندگی از تاخیر در بروز شدن

 انتخابات اخیر با انتخابات های گذشته تفاوت های محسوسی داشت. از جمله این تفاوت ها، وظیفه ما پس از انتخابات است.

ابتدا به نظریه شبه طنزم توجه می دهم؛ تصورم این است که بعد از ماراتن تحمل دولت نهم و دهم  و تصدی انسانی سیاستمدار و معتدل بر مسند دولت یازدهم، فرصت ریکاوری را از دست ندهیم. البته می توان گفت که یکماه و نیم از فینال 24خرداد سپری شده و دوره ریکاوری کافی است.

مسئله دوم طنزی گونه دیگری است درباره طرف مقابل، ما در دنیای ورزش بسیار دیده ایم که طرف بازنده به جهت علاقه و تعصب به تیم محبوبش دعوا و جارومنجال راه بیاندازد و حتی چاقوکشی کند.اما ندیده بودیم که طرف بازنده خودرا برنده اعلام کند!!!

و جالبتر این که داد و فریادشان بلند است که طرف برنده چه حقی دارد سهم خواهی کند!

واقعا که بعضی از رقبای اصولگرا نقش باج گیران سر گردنه را ایفا می کنند! 

 و ایکاش که فقط باج خواهی می کردند، بلکه نقش ترا انکار می کنند! 

البته اصلاح طلبان واز جمله لیدرشان خاتمی به صراحت گفته اند: سهمی از دولت نمی خواهیم.

ولی این موضع عاقلانه و اخلاقی اصلاح طلبان را بعضی اصولگرایان با بی انصافی تما پاسخ دادند

ادامه دارد     


 
تشکر از رهبری
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳٩٢  

سایت باران رسانه وابسته به بنیاد باران که محمد خاتمی رهبری آنرا به عهده دارد، در ٢ تیر ١٣٩٢، ١۵:٢٩ با تیتر:  

سید محمد خاتمی در دیدار با دکتر روحانی:

انصافاً باید از رهبر معظم انقلاب که زمینه تحقق حماسه را فراهم نمودند، قدردانی کرد

 

درباره دیدار خاتمی با روحانی چنین گزارش کرد:

باران: سیدمحمد خاتمی عصر روز شنبه اول تیرماه با حضور در منزل دکتر حسن روحانی با رئیس جمهوری منتخب ملت ایران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش باران، رئیس جمهوری سابق ایران در این دیدار با تبریک مجدد انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران از سوی ملت، برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

سید محمد خاتمی با اشاره به حضور پرشور ملت ایران در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و خلق حماسه سیاسی که به انتخاب دکتر روحانی با اکثریت مطلق آراء منجر شد، گفت: حقاً و انصافاً باید از آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب که زمینه تحقق این حماسه را فراهم نمودند، قدردانی کرد.

رئیس دولت اصلاحات خطاب به رئیس جمهوری منتخب افزود: با توجه به این‌که در سخت‌ ترین شرایط تاریخ کشور مسؤولیت را تحویل می‌گیرید، مردم عزیز به‌خوبی توجه دارند که تحقق مطالبات نیازمند زمان و شرایط خاص خود است.

دکتر حسن روحانی نیز در این دیدار، نقش بی‌بدیل رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق حماسه سیاسی و حضور بی‌نظیر مردم در انتخابات ریاست جمهوری را ستود.

رئیس جمهوری منتخب ضمن تشکر از سید محمد خاتمی، بر حفظ و تداوم همکاری و هم‌دلی مردم و همه جریانات سیاسی وفادار به نظام جمهوری اسلامی برای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت یازدهم، تأکید کرد.

رئیس حمهوری سابق ایران را در این دیدار، سیدعلی خاتمی، برادر و مسؤول دفتر وی همراهی می‌کرد.