انتخابات:به میرحسین موسوی رای میدهم
ساعت ٤:۱٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ اسفند ۱۳۸٧  
میرحسین :

اینک نه از روی خودپسندی تا ارزش‌ها و ارجمندی‌های همگنان را  نادیده بگیرم،
و نه از سر تجاهل تا مشکلات پیش رو را  ناچیز و بضاعت اندکم را کافی از توکل به خداوند بدانم،
بلکه به امید ادای وظیفه قصد خویش را برای نامزد شدن در دورۀ دهم از انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌نمایم.
///در جریان فعالیت‌های انتخاباتی، ستاد اینجانب حق چاپ و تکثیر عکس مرا نخواهد داشت و از علاقمندانی که ممکن است به صورت خودجوش وارد صحنۀ تبلیغات شوند نیز انتظار دارم که به این خواستۀ خدمتگزار خود توجه کنند.
/// از نظر من نوشته سادۀ یک شهروند علاقمند به سرنوشت کشور در پشت شیشۀ مغازه‌اش دلنشین‌ترین و موثرترین الگوی تبلیغاتی است.
/// یک قدم پیشرفت که واقعا محقق شود بر آرزوهای درازی که جامه‌ی عمل نمی پوشند برتری دارد.(منبع خبر : سایت کلمه)
حاج محسن :
1-اگر میرحسین فقط یک رای بیاورد آن رای را من داده ام
2-هدف من تقویت مکتب خمینی است و از مهندس توقع دارم که اثبات کند اشتباه نکرده ام
3-آقای خاتمی واقعا" دوستداشتنی است ولی در صورت پیروزی ، از مشکلات برسر راه دولت او بعد از انتخاب شدنش نگرانم
نرگس رضائی : اصلاح طلبان: خدا حافظ ریاست جمهوری          (منبع خبر : سایت کلمه)
حاج محسن  :
تقسیم بندی های سیاسی جامعه ما اعتباری است ؛
واژه های اصولگرا و اصلاح طلب زاییده دوران 8ساله دولت آقای خاتمی بوده است .
یکسال بعد از تصدی آقای احمدی نژاد در مسند ریاست جمهوری ، اعتبار دسته بندی مزبور به پایان رسید .
اختلافات داخلی هر دو جناح زنگ پایان اعتبار دسته بندی فوق را نواخت
ولیکن به نظر میرسد که نخبگان جامعه توجه لازم را ندارند !
غفلت از این حادثه مهم به معنی فقدان تحلیل صحیح از وضعیت موجود جامعه است
و تحلیل اشتباه از وضعیت موجود موجب تصمیمات غلط میشود !
لذا به عناصر تصمیم ساز هر دوجناح عرض می کنم که تحلیل شان از وضعیت موجود را مورد ارزیابی قرار دهند
و اگر نامزد شدن میرحسین موسوی را در قالب دسته بندی گذشته تحلیل کنند به نتیجه صحیح و ارایه راه کار مناسب نخواهند رسید !

مسعود: من قبلا پیام داده بودم و از دید بسته و متحجرانه ایشون اظهار نگرانی کردم.. سابقه ذهنی این موضوع هم بر می گردد به اظهار نظری از ایشون در مورد حجاب که در یک کتاب خوندم که بسیار بسته و متحجرانه بود(دقیق اظهاراتشون خاطرم نیست..) بهر حال ایشون در صورت کاندیداتوری به طور کاملا شفاف نظرشون رو در مورد آزادی های فردی و اجتماعی بیان کنن. در حال حاضر من آقای خاتمی رو به ایشون ترجیح می دم.. چون در این یک مورد با دیدگاه های ایشون آشنام...(منبع خبر : سایت کلمه)

حاج محسن :
مساله حجاب یک موضوع عارضی است ، نه جوهری .
اگر موضوعات جوهری در حوزه اجتماعی -که عدالت در صدر مسایل اجتماعی است- تحقق یابد
و جامعه ، عدالت محوری حکومت را باور کند ،
بسیاری از معضلات جامعه مانند دین گریزی جایش را به دینداری بالنده میدهد
و انسانی که بین دینداری و هویت خویش احساس پیوستگی کند
و آن را نه عامل فریب ملت بلکه باعث ارتقای کرامت انسانی ببیند ،
مسلما" دین گرا خواهد بود .
سایت انصار نیوز
 :

این سایت در بخشی از نوشته اش آورده است: میرحسین نباید تلافی بیست سال سکوت را در این چند ماه باقی مانده تا انتخابات بکند؛ چون همانطور که یک سکوت بیست ساله سوال برانگیز است، یک هیاهوی چند ماهه هم زیاد اخلاقی نیست. به قول همشهری‌های شیرین زبان موسوی: الهم بیر بیر!(منبع خبر : سایت کلمه)

حاج محسن :
خداییش اگر میرحسین قبل از وضعیت موجود لب به انتقاد باز میکرد ، همان بلایی که سر بقیه آمد سر او نمی آمد ؟! همین الآن هم که  انتقادی نکرده ، شما یک جای صحبت های او را نشان بدهید که مشخصا" کسی را مورد انتقاد قرار داده باشد !

انصار نیوز در ادامه آورده است : در این روزها به طور متناوب سخنانی از میرحسین موسوی تیتر روز نامه‌های دوم خردادی می‌شود. آنچه که از آن می‌ترسیدیم به وقوع پیوسته است و میرحسین موسوی خواسته و یا ناخواسته وارد بازی عوامل دوم خردادی شده است.
(منبع خبر : سایت کلمه)

حاج محسن :

پدیده دوم خرداد 1376  (توجه کن که باید بین پدیده دوم خرداد با دوم خردادی ها تفاوت قایل بود ) "یوم الله" و یک معجزه است !
اما چرا ؟
 خمینی مکتب جدیدی را -برای اداره جامعه در زمان غیبت امام زمان.ع- بنیان گزاری کرد .
مکتبی را که خمینی برای حاکمیت دینی عرضه کرد دارای 2 پایه است ؛
1-دیانت مبتنی بر اسلام ناب نبوی
2-مقبولیت و مشروعیت مردمی
از پیوند 2 عامل فوق "جمهوری اسلامی" تحقق و عینیت یافت .

 قبل از دوم خرداد 1376 پایه دوم مکتب خمینی ، یعنی عامل مشروعیت مردمی بوضوح در حال فراموشی بود و میرفت که جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی تبدیل شود
یعنی اندیشه ای که مبتنی بر واژه قرآنی "اکثرهم لا یعقلون" برای رای مردم اعتباری قایل نبود
و نیز الگوی برای حکومت اسلامی در زمان غیبت نداشت ، الگویی را تجویز میکرد که به حکومت خلفا شباهت داشت .
این اندیشه در آستانه انقلاب و در زمان حیات امام جرات نشو و نما نداشت اما طی 8 سال پس از رحلت امام کم کم قدرت مانور پیدا کرد و در آستانه انتخابات 1376 شیپور پیروزی شان به صدا درآمده بود !

اما پدیده خرداد 1376 مکتب خمینی را احیا کرد و پایه درحال فروریزی نظام را باز سازی کرد بطوریکه واژه "مردمسالاری دینی" در ادبیات سیاسی کشور جایگاه ثابتی پیدا کرد !

احیای واژه مزبور می بایست موجب خرسندی تمام طرفداران انقلاب می شد ، لیکن تمایلات و گرایشات جناحی ، چشم ها را پر کرده بود و حق طلبی جای خود را به منافع جناحی داده بود! لذا این حقیقت قربانی شد !

قربانی شدن این حقیقت بدین گونه اتفاق افتاد ؛ دو جناح موجود در کشور هر کدام یکی از دو پایه مکتب خمینی را علم کردند و پایه دیگرش را کمرنگ نمودند و هر کدام از دو جناح یکی از دو نام اصولگرایی و اصلاح طلبی را برخود نهادند ! 

جناح اصولگرا تحت تاثیر عناصر متدینی بود که  نمی توانستند  برای رای مردم ارزش دینی قایل شوند ، و پدیده دوم خرداد را پیروزی اندیشه لاییک ها تلقی کردند و بشدت در "پز" دفاعی رفته و باتوجه به "تز" بهترین دفاع حمله است کوشیدند تمام راهها را بروی جناح مقابل به بندند !

جناح اصلاح طلب نیز که علم مشروعیت مردمی را برداشته بودند و ابتدا اقدامشان را متاثر از انقلاب خمینی میدانستند ، بعد از اینکه متهم به ترویج اندیشه لاییک و متهم به خروج از راه خمینی شدند ، در برابر تهاجم اصولگرا ها ، به مرور به نقد پایه های دینی مکتب خمینی وارد شدند و از گرایش انقلابی خمینی فاصله گرفتند !

آری دوم خرداد ١٣٧۶ "یوم الله" بود و هست !

معلوم نیست اگر این پدیده واقع نمی شد امروز جمهوری اسلامی ایران چه وضعیتی داشت ؟!

ولی تحلیل و عملکرد غلط دو جناح کشور مانع از بهره برداری بهتر از این پدیده بزرگ شد !

ولی تحلیل و عملکرد غلط دو جناح کشور مانع از بهره برداری بهتر از این پدیده بزرگ شد !

انصار نیوز :
میر حسین موسوی دو نیمه دارد: یک نیمه آن، ورژن ضعیف‌شده احمدی‌نژاد است که می‌خواهد نمودی از ساده زیستی و گفتمان اولیه انقلاب را به نمایش بگذارد.
...امروز بر خلاف آن چه مشاوران شما به عرض مبارک رسانده‌اند، ایران عزیزترین کشور منطقه است و حتی دموکراسی‌های لرزانی چون ترکیه می‌خواهند صلابت احمدی‌نژاد را جلوی دوربین‌های تلویزیونی تقلید کنند...
دولت احمدی‌نژاد در بیست سال گذشته نزدیکترین گفتمان را به اندیشه‌های امام راحل داشته است و دوباره برق شادی را در چشمان زنان و مردان فراموش‌شده پایین شهری و روستاهای محروم نشاند و زخم عمیقی را که دوستان شما در امپراطوری دولتی در زمان اصلاحات و سازندگی بر روح مردم محروم به وجود آورده بودند، اندکی التیام داد و آن وقت جنابعالی در این دوره طلایی انقلاب، سکوت بیست ساله را می‌شکنید و دولتی را که از لسان رهبر فرزانه به دولت حزب‌الهی مفتخر گردیده، مورد انواع تهمت‌ها قرار می‌دهید!
جناب موسوی!
نیمه دوم شما به اندازه نیمه اولتان دوست داشتنی نیست.
تکلیف ما با نیمه اول شما روشن است؛ ولی مطمئن باشید در برابر نیمه دوم شما خواهیم ایستاد. تا او چه خواهد...   (منبع خبر : سایت کلمه)

حاج محسن :

1-سپردن یک وزارتخانه به یک سرمایه داری که از ثروتمندیش با افتخار دفاع میکند ، چه شباهتی با خط امام و راه شهید رجایی دارد ؟!
2-جناب ...که در دهه اول انقلاب تنها یک پاسدار بوده و علی القاعده درآمدی جز حقوق پاسدار ی نداشته ، این همه سرمایه را چگونه و از کجا بدست آورده ؟!
3-رانت خواری یعنی چه ؟ آیا ثروت اندوزی بالای .... که یار غار ... است طیّب و طاهر است ولی ثروتهای باندهای مخالف ایشان از راه رانت خواری بدست آمده است ؟!
4-تایید...  که آشکارا ، پیشاپیش و با افتخار ، خود را از طایفه سرمایه داران معرفی میکرد خیانتی است به خط امام و به زیر پا گذاشتن علنی وصیت های امام است ! من به سهم خود هرگز آن را نمی بخشم ....!
5-اگر برخی از مسولین دولت های قبلی متهم به ثروت اندوزی بوده اند ، یا اتهامشان را قبول نداشتند و یا می کوشیدند فسق شان علنی نشود .
ولی متاسفانه اخیرا" این پرده دریده شد و بدعتی در جمهوری اسلامی گذاشت شد که طی 30 سال گذشته بی سابقه بوده است .

کلمات کلیدی:   اجتماعی ،سیاسی ،انتخابات ،میرحسین موسوی