انتخابات: کیهان ، میرحسین موسوی و خاتمی
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٩ اسفند ۱۳۸٧  

سایت اعتماد ملی:

حسین شریعتمداری  از نامه نگاری موسوی و سید محمد خاتمی انتقاد کرد. او در عین حال از وجود شواهدی خبر داد که نشان می دهد میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نمی شود. این اظهارت مدیر مسئول کیهان البته مسبوق به سابقه است و این نوع اخبار ایشان معمولا نشان دهنده آن است که برخی تلاش خود را از اکنون جزم کرده اند که مسند ریاست جمهوری را نگذارند در اختیار اصلاح طلبان قرار بگیرد....

مدیر مسول کیهان(به نقل از سایت اعتماد ملی):

نگارنده بر این باور است و انشاءالله همین باور در عرصه عمل نیز برقرار است که آقایان موسوی و خاتمی - و نه تمامی یاران و اطرافیان ایشان که آنان را خوب می شناسیم-  در این ماجرا و غفلت از تأکید بر این اصل بنیادین اسلامی و قانونی تعمدی نداشته اند ولی آنچه تعجب آور است این که، خطا در یک موضوع و مسئله واحد، اگر یک بار، دو بار، سه بار و… باشد، می تواند «خطا» تلقی شود. و  اما تکرار پی درپی خطا، این احتمال را قوت می بخشد که مبادا خدای نخواسته «خط» باشد!

خب! از اینجا به بعد دیگر، روی سخن با آقایان خاتمی و موسوی نیست، بلکه یادآوری جایگاه و نقش حیاتی ولایت فقیه در شکل گیری، پیروزی و تداوم انقلاب و نظام اسلامی از زبان امام راحلمان(ره) است. این چند نکته فقط اندکی از بسیارهاست. بخوانید؛

«ولایت فقیه، ولایت بر امور است که نگذارد این امور از مجاری خودش بیرون برود. نظارت کند بر مجلس، بر رئیس جمهور که مبادا یک پای خطایی بردارد. نظارت کند بر همه دستگاه ها… چرا اینقدر به دست و پا افتاده اید؟ و همه تان خودتان را پریشان می کنید؟ هرچه هم پریشان بشوید و هرچه هم بنویسید، کاری از شما نمی آید»،  «اعتقاد به ولایت فقیه از خصوصیات لازم برای مقام ریاست جمهوری است»،  «می خواهند ولایت فقیه یک مسئله تشریفاتی باشد»، «ولایت فقیه، این قانون مترقی اسلام، خاری است در چشم دشمنان اسلام»، «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیبی نرسد»، «ولایت فقیه، همان ولایت رسول الله(ص) است» و…

حاج محسن :

می خواستم در آستانه سال نو از همه دوستان خدا حافظی کنم اما مطلب فوق مرا به واکنشی مجبور کرد.لذا به نکات زیر اشاره می کنم :

١-در موارد متعددی دیده شده که دوستان اصلاح طلب به شعارهای خودشان پای بند نیستند. چرا آنها مواضع مخالفین خود را کلیشه ای تحلیل میکنند؟!

٢-آیا اصل ولایت فقیه یکی از اصول اساسی قانون اساسی نیست؟!

٣-آیا توصیه های امام به رعایت اهمیت جایگاه ولایت فقیه شامل مرور زمان میشود؟!

۴-من که میدانم میرحسین و خاتمی هر دو به این میراث بزرگ خمینی پاینبدند و برادرم حسین شریعت هم میداند که این دو عزیز باچه پیچیدگی های فرهنگی روبرو هستند ، پس چرا آنان را در برابر این سوال قرار میدهد؟!

۵-آیا میرحسین و خاتمی حتما باید به این سوال پاسخ دهند؟ آیا نباید رمان پاسخ به این سوال را به تناسب شرایط زمانی و به تناسب ظرفیت مخاطب شان تعیین کنند؟

۶-آیا کیهان باطرح این سوال می خواهد میرحسین را مجبور به پاسخ زودهنگام کند؟

٧-اگر میرحسین در پاسخ به این سوال تاخیر کند از میزان طرفدارانش در بین اصولگرایان کاسته نمیشود؟

٨-اگر میرحسین در پاسخ به این سوال تعجیل کند از میزان طرفدارانش در بین اصلاح طلبان کاسته نمیشود؟

البته میرحسین قبلا ، در شب میلاد پیمبر اکرم در حسینه ای در نازی آباد ، پاسخ این سوال را به اجمال داده است ، در گزارش سایت کلمه آمده ؛  مهندس موسوی تصریح کرد :

مشکلی که پیدا کرده ایم این است که آن اسلام ناب با گرایش های گوناگونی آلوده شده و اسلامی شده که نمی توانسته منجر به بیداری و ایستادگی ملت ما باشد.

 زمانیکه امام خمینی بحث ولایت فقیه را در نجف باز کردند ، در حقیقت اولین قدم را برای معرفی اسلامی که می تواند اسلام روز باشد و یا اسلامی که با مسئله جهان می تواند در افتد و راه حل هایی را برای خروج از بن بست های کشور ایجاد کند ، پایه گذاری کردند. 

*در اینجا ذکر نکته ای را مناسب میدانم :

امروز فردی سکاندار منصب ولایت فقیه است که قبل از رسیدن به این منصب و در زمان ولایت خمینی پیرو او بوده است! ما امروز امامی داریم که قبلا مأموم بوده است.

 به عبارت دیگر با مطالعه الگوی تبعیت پذیری امام امروز از امام دیروز شاخصه های تبعیت پذیری ما از ولی فقیه شناخته میشود.

بدین ترتیب؛ هم گفتار ورفتار امام خمینی شاخصه ما در تنظیم نگاه مان به اصل اصیل ولایت فقیه  خواهد بود و هم نحوه تبعیت پذیری امام امروز از امام دیروز خط قرمزهای ما را مشخص میکند.