سوم خرداد و نسل سوم
ساعت ۱:٢٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ فروردین ۱۳۸۸  

همایش "حامیان نسل سومی" مهندس موسوی با حضور فرزندان شاهد، ایثارگران، آزادگان و سرداران شهید با هماهنگی کمیته جوانان و دانشجویان ستاد مهندس موسوی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار خواهد شد.

به گزارش قلم، حسین احمدی دبیر این همایش در این زمینه اظهار کرد: کمیته ایثارگران با تاسیس دو کارگروه ایثارگری و ایثارگران به ترتیب با محتوای " اندیشه‌های امام راحل، دیدگاه مهندس موسوی، اندیشه سرداران شهید دفاع مقدس و آسیب‌شناسی نگاه ابزاری به ایثارگری" و همچنین "مبارزان سیاسی انقلابیون و زندانیان قبل از انقلاب، دوران انقلاب و جنگ، دوران پس از جنگ شامل نسل سوم یعنی فرزندان شاهد و ایثارگر"، فعالیت تازه‌ای را آغاز می‌کند.
او بحث در خصوص دوران پس از جنگ تحمیلی و نسل سوم فرزندان شاهد و ایثارگر انقلاب را بسیار بااهمیت توصیف کرد و گفت: مهندس موسوی با توجه به احکامی که در زمان نخست‌وزیری از حضرت امام (ره) درباره رسیدگی به امور خانواده‌های شاهد و ایثارگر دریافت کرده بود توجه ویژه‌ای به این قشر ارزشمند جامعه دارد. این همایش با همکاری کمیته دانشجویان و جوانان ستاد مهندس موسوی برگزار می‌شود.

احمدی افزود: به نظر می‌رسد در نگاه به نسل سوم یعنی نسل بعد از جنگ و فرزندان شاهد و ایثارگر به نوعی نسبت به این جریان ارزشی و قشر ارزشمند جامعه، بی‌توجهی و غفلت شده و اصلاح این بی‌توجهی، نیازمند به تبیین و بازگشت با رویکردی نو به آرمان‌های انقلاب و خط امام راحل است.
دبیر همایش حامیان نسل سومی مهندس موسوی گفت که جزئیات این همایش که ابتدا در تهران برگزار می‌شود در آینده اعلام خواهد شد.
...................................................................................................................

حاج محسن :

بنده در کمیته ایثارگران ستاد میرحسین درخدمت ایثارگران نسل اول،دوم و سوم هستم! (انشاالله) 

من معتقدم که نسل سومی های ایثارگر دو دسته اند:

١-نسل سومی هایی که با حمایت آشکار از راه شهیدان ، علاقه مندی خود را به ارزشهای والای انقلاب اسلامی به نمایش می گذارند و از نبودن در صحنه های جهاد و شهادت غبطه می خورند.

٢-آن دسته از نسل سومی هایی که برای صیانت از خون شهدا با هرگونه بهره برداری سیاسی و جناحی از نام شهید و ایثارگران به مخالفت بر می خیزند و در این راه حاضر می شوند مورد غضب قرار گیرند و یاد آوران مبارزه دوران ستم شاهی هستند.


کلمات کلیدی:   اجتماعی ،سیاسی ،انتخابات ،میرحسین موسوی