موضوعات جدید
ساعت ۳:٢٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ امرداد ۱۳۸٩  

 

قبل از هر چیز باید از تاخیر در پاسخگویی به موقع به دوستان بزرگوارم عذرخواهی کنم !

از آنجایی که نتوانسته ام از فرصت ها بخوبی بهره ببرم و همواره چند گام از موضوعات عقب هستم شرمنده ام !

علاقه من به افزایش نقادان پست هایم , سبب می شود که برای به روز شدن و درج پست جدید تعجیل نکنم !

رصد حوادث سیاسی – اجتماعی , موضوعات جدیدی را در ذهن پدید می آورد که طرح آن – حداقل – برای خودم جذاب است !

اما چه توان کرد که دنیا محصور به حدود و ظریفت ها است و این جهان نمی تواند پاسخگوی خواسته های بشری باشد !

به امید حضور در بهشت برین الهی که محدود به حدودی نیست و اراده انسانی خود نمایی می کند تا بدآنجا که انسان هر آنچیزی را که اراده کند در اختیارتش واقع می شود !

نیز بهره بردای از میوههای علمی بهشت , به طور همزمان که نه تنها میسر است بلکه تنوعات میلیونی آنها نیز مانع از بهره برداری همزمان علوم (به ظاهر) متکثر نخواهد بود !

به هر حال از مقدمه بکاهم و وارد متن شوم !

چندیست که عناوینی را در ذهنم بایگانی کرده ام , موضوعاتی که برای طرح هرکدام پست مستقلی لازم است , لیکن به فکرم رسید: شاید بهتر باشد که آنها را با دوستان درمیان بگذارم !

در این صورت , ممکن است از سویی به حداقل وظیفه ام عمل کرده باشم و از سوی دیگر از همفکری دوستانم بهره ببرم . ضمن این که ممکن است رصد حوادث موضوعات جدیدتری را پدید آورد و تعدد موضوعات توام با گذشت زمان , فرصت برای طرح عناوین مزبور مستهلک گردد !

درضمن اگر دوستان کمک کردند شاید بتوان هرکدام از این عناوین را جداگانه به گفتگو بگذاریم !  

لذا رئوس عناوین مزبور را به همراه توضیحی مختصر ارائه می کنم !

رئوس عناوین :

امام و ماموم

تودهها و روشنفکران

صدور انقلاب

آینده سیاسی کشور

 

توضیح عنوان امام و ماموم :

امروز رهبر جمهوری اسلامی و امامت آن به دست کسی است که قبل از عهده دار شدن این سمت , خود ماموم امام خمینی بوده است . با این وجود آیا سیره آیت الله خامنه ای در تبعیت از امام خمینی نباید نسخه امروز ما برای تعریف حدود وظایف ماموم در برابر امام(ولی فقیه) باشد ؟

 

توضیح عنوان تودهها و روشنفکران :

مطالعه اجمالی نقش آفرینان انقلاب نشان می دهد که دوطیف تودههای مذهبی و روشنفکران متعهد در سرنگونی رژیم پهلوی و برپایی رژیم جمهوری اسلامی نقش غیر قابل انکاری داشته اند !

اگر سمبل تودههای مذهبی و مبارز قبل از انقلاب را مرحوم شیخ احمدکافی و سمبل روشنفکران متعهد و زجرکشیده را مرحوم دکتر شریعتی فرض کنیم و شکاف عمیق فکری بین آن دو بزرگوار در دهه 1350 را زیر ذره بین قرار دهیم !

باور نخواهیم کرد که چگونه این دو طایفه متفقا" در سرنگونی رژیم پهلوی و برپایی نظام جدید متحد بودند و چگونه از بحرانهای دشوار دهه اول انقلاب و جنگ 8 ساله سرفراز بیرون آمدند !

حال سوال اینجا است , چگونه امام خمینی شکاف بین تودههای متدین و روشنفکران متعهد را پرکرد  و چگونه این اختلاف عمیق به وحدت کلمه و رمز پیروزی مبدل گردید ؟!

 

توضیح عنوان صدور انقلاب :

از روز اول انقلاب تا امروز همواره مساله نسخه برداری سایر ملت ها از انقلاب بزرگ ایران اسلامی مطرح بوده است !

مرحوم بازرگان تاثیر گذاری انقلاب بر کشورهای منطقه را قطعی می دانست و احمدی نژاد نیز تاثیرات این انقلاب را جهانی می داند و افق دیدش را بین اللملی معرفی می کند !

حال سوال اینجا است ؛ مگر در دنیا بجز ایران کشور شیعه ای وجود دارد ؟ آیا تز ولایت فقیه برای کشورهای غیر مسلمان و حتی ملت های سنی مذهب قابل نسخه برداری است ؟!

اگر غیر قابل نسخه برداری است , پس چه مقولاتی را برای نسخه برداری به آنها عرضه می کنیم ؟!

 

توضیح آینده سیاسی کشور :

حوادث دو دهه اخیر بویژه حوادث یک سال گذشته نشان می دهد که درصورت ادامه وضعیت موجود , عنقریب از امام خمینی بجز نامی باقی نخواهد ماند !

همچنانکه بعد از پایان حکومت امیرالمومنین(ع) از پیغمبر اکرم(ص) جز اسمی باقی نماند !

اموی ها و بنی العباس دهها سال اسم  پیغمبر را می بردند و به نام حضرتش خطبه می خواندند ولی از مرام پیغمبر اکرم خبری نبود !

نزدیک ترین افراد به سنت رسول الله را کشتند , تبعید کردند , زهرشان دادند و به زنجیرشان کشیدند . درحالیکه خود را خلیفه خدا در زمین, مجری احکام اسلام و قرآن و جانشین پیغمبر معرفی می کردند !

درعین حال برای ریختن خون مظلوم و خوردن اموال ضعفا نه از خلق ابایی داشتند و نه از خالق پروایی !

 

خبر ویژه (به نقل از روزنامه رسالت) !!!

انجمن حجتیه درخواست مجوز کرده است !

بعید ندانید اگر انجمن حجتیه برای ریاست جمهوری یازدهم نامزد معرفی کند و از قضا برنده انتخابات نیز باشد !