سید حسن خمینی
ساعت ٤:٤۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٩  


فرارو- سید مرتضی ابطحی نویسنده روحانی وبلاگ تورجان در آخرین پست این وبلاگ با اعلام این خبر که سید حسن خمینی در سال جدید حوزوی به تدریس درس خارج اصول فقه می‌پردازد، بیان کرده است که با آغاز تدریس نوه امام(ره) در مقطع خارج در مدرسه دارالشفا، مدیران حوزه به اجتهاد ایشان گواهی داده‌اند. 

مطلب این روحانی جوان را که به مناسبت سال تحصیلی جدید حوزه نگاشته شده ‌است، را در زیر بخوانید:

سال جدید تحصیلی حوزه امسال نیز با پوشش خوب خبری از شنبه آغاز شد. البته بعضی از استادان مانند آیت الله العظمی وحید خراسانی درس را از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرده بودند. معمولا در سنت حوزه روز چهارشنبه روز آغازین بوده است و این روز را «یوم الشروع» می گویند. اما به هر حال سال تحصیلی به طور رسمی از روز شنبه آغاز شد.

یکی از اخبار جالب توجه این روزهای حوزه، خبر آغاز درس خارج اصول فقه حاج حسن آقای خمینی است. حاج حسن آقا که تا پارسال به تدریس کتاب های رسائل و مکاسب شیخ انصاری و کفایه آخوند خراسانی برای طلاب سال های هفتم تا دهم حوزه مشغول بودند و پیش از آن نیز در دهه هفتاد برای طلاب دوره مقدمات تدریس می کردند، از امسال وارد تدریس در عالی ترین دوره حوزه شدند و بدین ترتیب، بر خلاف درخواست برخی تجمع کنندگان خرداد امسال درقم، نه تنها درسشان تعطیل نشد بلکه ارتقا هم پیدا کرد. 

با آغاز تدریس سید حسن آقا در مقطع خارج در مدرسه دارالشفا، مدیران حوزه نیز عملا به اجتهاد ایشان گواهی داده اند.

 


کد مطلب: 56926

آدرس مطلب: http://www.fararu.com/vdch-wnm.23n-idftt2.html

 

پایگاه خبری تحلیلی فرارو

  http://www.fararu.com


کلمات کلیدی:   سیدحسن خمینی