چالش درونی اصولگرایان
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ اسفند ۱۳۸٩  

دقت در خبر زیر نشان می دهد که اصولگرایان سنتی در پیش پای خود چاله می کنند.

خبر:

به گزارش سایت اصولگرای مشرق(در تایخ 5 اسفند 1389) به نقل از جهان، ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس جمهور چندی قبل در جمع اعضای فعال جامعه اسلامی دانشجویان در همایش سیاسی گفتمان پیشرفت اسلامی در شیراز در پاسخ به سوالی در مورد مجلس خبرگان، تغییرات اصلاحی در آن (مجلس خبرگان) را خواست مردم ایران دانست.

وی در مورد مجلس شورای اسلامی نیز گفت:مردم ایران شایسته بهترین ها هستند و باید برای اداره مجلس، آن ها(مردم) بهترین ریاست و هیئت رییسه را داشته باشند.

دستیار ارشد رئیس جمهوردر پاسخ به سوالی در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری و کاندیدای مورد(نظر)دولت، در این زمینه با بیان اینکه هنوز زمان انتخابات و معرفی کاندیدای مناسب نرسیده است ، تصریح کرد: در شرایط حاضر حفظ ملاک و معیار مناسب اقدامی مهمتری است که باید به آن پرداخته شود.

در ضمن بنا به همین گزارش ثمره درباره مشایی اظهار داشت: برخی جوسازی ها و سخنان گفته شده در مورد آقای مشایی نیز نادرست است و باید اصلاح شود.

نظریه:

اظهارات ثمره هاشمی یار صمیمی احمدی نژاد (که به نظر می رسد  به همراه مشایی و احمدی نژاد مثلث رهبری را در طیف احمدی نژادیها به عهده دارد) حکایت از موارد زیر می کند:

1-اتاق فکر طیف یاد شده گام اول برای کسب موفقیت در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را در دست گرفتن کرسی ریاست مجلس شواری اسلامی و یکطرفه کردن و هم جهت کردن هیئت رئیسه مجلس خبرگان می داند.

2-اتاق فکر طیف احمدی نژاد که ترجیح می دهد نزاع با اصلاح طلبان به نام آنان تمام نشود , در حال حاضر رقیب خود را اصولگرایان سنتی می داند نه اصلاح طلبان.

3-آن دسته از اصولگرایان سنتی که برای حذف هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان و علی لاریجانی از ریاست مجلس شورای اسلامی تلاش می کنند , ناخودآگاه آب در آسیاب رقیب خود (طیف احمدی نژاد) می ریزند.

4-بعید است که رقابت طیف احمدی نژاد علیه اصولگرایان سنتی از جنس رقابت های مرسوم سیاسی باشد بلکه آنان معتقد به مدیریت تک حزبی هستند.

5-مواضع گذشته احمدی نژاد نشان می دهد که در ایده ئولوژی او  مشارکت سایر گرایشات سیاسی در مدیریت کشور امری مطرود است.