اسراییل عامل شکست مذاکرات
ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۱  

باید همه موظف به حمایت از تیم مذاکره کننده ایرانی در برابر آمریکایی ها باشند.

همه می دانند که این مذاکرات با هدایت رهبری در حال وقوع است.

نیز باید بدانیم؛ سیاست خارجی ما در نقطه عطفی قراردارد که درصورت ناتوانی ما برای  عبور از این مرحله عوارض نامطلوبی را برجای خواهد گذاشت و چه بسا باید آماده جنگ بزرگی شویم که شاید علاوه بر آمریکا و اسراییل، کشورهای جنوب خلیج فارس نیز در آن جنگ مشارکت خواهند داشت.

لذا کسانی که رعایت منافع ملی را بر سایر ابعاد سیاسی ترجیح می دهند، در این وضعیت حساس نباید عملکرد و مواضعی داشته باشند که موجب تضعیف گروه مذاکره کننده شود.

من در دیدار خصوصی اخیر خود با آقای خاتمی، ضمن تشکر از حضور وی درپای صندوق انتخابات مجلس نهم، یکی از فواید راهبردی این اقدام شایسه را، تقویت موضع تیم مذاکره کننده دانستم و به ایشان گفتم آمار حضور چشمگیر مردم سرجای خود محفوظ، لیکن حضور شخص شما به عنوان نماینده جناح مقابل حاکمیت در تقویت موضع تیم مذاکره کننده بسیار موثر است.

فراموش نکنیم که همواره اسراییلی ها یکی از عوامل تداوم تنش روابط ایران و آمریکا بوده اند. آنها بودند که موجب افشا شدن مساله مک فارلین شدند.

اگر سفر مک فارلین به ایران افشانشده بود، چه بسا اطلاعات عملیات کربلای 4 فاش نمی شد وچه بسا وعده مسئولین کشور که سال 1365 را سال سرنوشت جنگ تعیین کرده بودند، تحقق می یافت. اما اسراییلی ها که نمی خواستند در مذاکره فی مابین ایران و آمریکا کنار گذاشته شوند، از طریق جاسوس دوجانبه شان که یک ایرانی بود، موجب فاش شدن مذاکرات شدند.

در این هنگام امام که عمق فتنه گری اسراییلی ها را دریافته بود، آقای هاشمی رفسنجانی را مامور به افشاگری کرد، تا اینکه توپ را به زمین دشمن بیاندازد.

حال باید از تجربه گذشته درس گرفت و نباید اجازه داد که اسراییل برای به شکست کشاندن مذاکرات،علاوه بر لابی های آمریکایی و اروپایی اش، از عناصر وابسته ی داخلی نیز استفاده کند.