حداد عادل+مصباح یزدی
ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩۱  

به گزارش سایت انتخاب، مصباح یزدی، اظهارات هاشمی را به خودش گرفت/

 پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پس از آنکه آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی مبنی بر اینکه بی‌اعتقادان به مبارزه با شاه "هدایت برخی گروه‌های افراطی و تندرو را در دست گرفته‌اند"، ظاهراً آیت الله مصباح یزدی پاسخ رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را داده است.

به گزارش سرویس سیاسی "انتخاب"؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته بود: متاسفانه شاهدیم کسانی که اعتقادی به مبارزه با شاه نداشتند و یا آن را بی‌فایده و غیرضروری برمی‌شمردند، امروز مستقیم و یا غیرمستقیم هدایت برخی گروه‌های افراطی و تندرو را در دست گرفته‌اند و برای کشور راه‌حل تجویز می‌کنند.

پس از آن برخی رسانه ها مدعی شدند که منظور هاشمی، مصباح یزدی بوده است.

مصباح یزدی ... در دیدار ... گفته است: همانطور که در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی کسانی صداقت نداشته و به دنبال کسب قدرت بودند امروز نیز عده ای به دنبال مصادره انقلاب به سود منافع خود هستند.

وی افزود: در زمان انقلاب حتی کسانی بودند که امام(ره) را به عنوان ایدئولوگ انقلاب قبول نداشته و صرفا ایشان را وسیله ای برای اسقاط شاه می دانستند.

مصباح یزدی که بسیاری از سابقون انقلاب، وی را از دسته مبارزانی می دانند که پس از دوره ای "مبارزه را بر طاقچه نهاده"، می گوید: پس از انقلاب برخی از همین افراد به پست های مهمی در نظام دست پیدا کردند و اکنون نیز منتظر فرصت هستند.

به گزارش سرویس سیاسی "انتخاب"؛ وی گفت: در زمان صدر اسلام نیز عده ای به ظاهر مسلمان حکومت نبوی را در قالب رقابت های سیاسی عادی ارزیابی می کردند و به دنبال بازستاندن قدرت از بنی هاشم بودند.

 .................................................................

در اینجا اشاره به بعضی کامنت هایی که در همین مورد در سایت انتخاب وجود دارد خالی از لطف نیست:

یک ناشناس:

حرف آقای هاشمی کاملا" دقیق هست شما ببینید دو جریان رادیکال که خود را انقلابی تر از همه معرفی می کنند یکی "جبهه پایداری" است که توسط آقای مصباح هدایت میشود و یکی هم "رهپویان-ایثارگران" هست که آقای حداد آن را حمایت میکند، خوب سوابق مبارزاتی این دو آقای محترم چگونه است؟ چند روز زندان رفتند؟ چقدر شکنجه شدند؟ در دفاع مقدس خود و فرزندان و خانواده شان چه نقشی داشتند؟ مثلا" آیا خانواده محترم آنان همانگونه که برای پیروزی کاندید مورد نظر خود در انتخابات طلاهای خود را فروخته و خرج نمودند برای پیروزی رزمندگان اسلام هم اینکار را کردند؟ آقای مصباح چرا در صحنه های مبارزه و تبعید و شکنجه در رژیم سابق و روزهای ترور و خون و حماسه پس از انقلاب و دفاع مقدس پیشتاز نبودند؟ حالا که موقع تقسیم غنائم است و بر علیه سابقون و یاران امام شمشیر تیز کرده اند؟ آقای حداد همکاری خود با موسسه فرهنگی وابسته به فرح پهلوی را چگونه توجیه می کند؟ چه سابقه مبارزاتی و انقلابی دارد؟ حال چه اتفاقی افتاده که از همه انقلابیون هم انقلابی تر شده است؟

 

یک ناشناس دیگر:

.... خدا پدر آقای محمد خاتمی را بیامرزد که صدقه سر  فحاشی به محمد خاتمی ... خیلی ها به خیلی جاها رسیدند تریبون های مهم پیدا کردند مبارزین نام ونشان دار و مسئولین به نام را به انواع تهمت ها از گردونه راندند و خلاصه بقیه اش ...