یارغار یا قاتل پشت صحنه؟!
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٧ شهریور ۱۳٩۱  

در حالی که روابط شهید رجایی با بهزاد نبوی قبل از انقلاب (در بند 4 زندان قصر ) وبعد از انقلاب بسیار صمیمی بود و رجایی در کابینه اش به شدت از بهزاد حمایت می کرد، نحله ای از جناح راست بهزاد را عامل پشت پرده شهادت رجایی معرفی می کنند.

این نحله که در مراکز امنیتی نیز همفکرانی داشتند، بعد از شهادت رجایی و باهنر پرونده ای را درهمین زمینه گشودند و اقداماتی هم کردند که با دستور امام به دادستان وقت، متوقف شد. لیکن هنوز نگرش های مزبور وجود دارد و تصور می رود این نگرش در اعلام انحلال اخیرسازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تو سط مسئولین قضایی و دستگیری اکثر عناصر کادرمرکزی آن سازمان (از فردای انتخابات1388) بی تاثیر نبوده است.

از همین زاویه مصاحبه آقای شجونی با خبرگزاری دانشجو که در 5شهریور1391 متنشر شده قابل توجه می باشد.

 در بخشی از این مصاحبه (که به مناسبت سالروز شهادت رجایی و باهنر برگزار شده) آمده است:

حجت الاسلام شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز همزمان با هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو ضمن تشریح ابعاد ناگفته ای از عملیات ترورشهدای هشتم شهریور، از حمایت های برخی چهره های سیاسی کشور در جهت پیشبرد اهداف تروریستی دهه 60 سخن گفت...

خبرگزاری دانشجو: عوامل پشت پرده این ترورها چه کسانی بودند، به هر حال کلاهی و کشمیری  با عواملی در ارتباط بودند و به واسطه آن‌ها وارد سیستم شدند، کسانی که علیه آن‌ها اسنادی وجود داشت، اما این افراد هیچ گاه به طور جدی محاکمه نشدند تا جایی که حتی بعد از فتنه 88 برخی از این افراد به خاطر ورود به ماجرای فتنه دستگیر شدند، اما هرگز به خاطر این موضوع محاکمه نشدند؛ چرا هیچ گاه این افراد را محاکمه نکردند.

شجونی: چرایی که شما می‌گویی من هم می‌گویم.

 در دوره اول مجلس، نماینده مجلس بودم، من فرمایشات شهید لاجوردی را به طور صد درصد قبول داشتم.

آن زمان بهزاد نبوی می‌خواست به عنوان وزیر صنایع رای اعتماد بگیرد، چنان جوی علیه بهزاد نبوی درست شده بود که من تصور می‌کردم که بیشتر از سه رای نیاورد، همه ما علیه بهزاد نبوی حرف زدیم.

موقع رای گیری آقای هاشمی از بهزاد نبوی چنان دفاعی کرد که همه ما مبهوت ماندیم، چنان مغز نمایندگان را تسخیر کرد که بهزاد نبوی که من خیال می‌کردم سه رای هم نمی‌آورد، 183 رای آورد.

بعد که آقای هاشمی از آن بالا پایین آمد، رفتم پیش او و گفتم این طور که می‌گویند بهزاد نبوی دو بار در زندان مرتد شده، یک‌بار مسعود رجوی مسلمانش کرده و یک بار شهید رجایی.

 ... آقای هاشمی در پاسخ به من گفت، این مملکت را بهزاد نبوی و میرحسین موسوی می‌توانند نگه دارند نه عسگراولادی و بازاری‌ها.