ورق برگشت؟؟؟
ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ مهر ۱۳٩۱  

هرچند که از مدتی پیش آقای هاشمی موافق بازگشت فرزندش مهدی به کشور بود، اما بازگشت وی تا روزهای اخیر به تاخیر افتاد.

پایگاه خبری انتخاب، این اتفاق را برد آقای هاشمی دربرابر احمدی نژاد تلقی کرده است. اما اگرچه احمدی نژاد در دو انتخاب نهم و دهم ریاست جمهوری پرچمدار مبارزه با آقای هاشمی بود، ولی امروز پرچم مبارزه با آقای هاشمی در دست جریانی است که تا چندی پیش، احمدی نژاد سمبل آن جریان شناخته می شد؛ جریانی که در آستانه مجلس نهم نام جبهه پایداری را برای خود انتخاب کرد. لذا باید گفت: جدال موجود بین جبهه پایداری و آقای هاشمی است.

اما پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) نوشت:

«هاشمی» برنده نهایی جدال با احمدی نژاد در پروژه «محاکمه فرزندان» / بازی ادامه دارد...!

مصطفی حق بین - سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ بازگشت مهدی هاشمی به تهران در کنار خبر «بازداشت فائزه هاشمی» ، باعث خواهد شد آیت الله هاشمی رفسنجانی برنده ی نهایی دوئل «احمدی نژاد - هاشمی» نام بگیرد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی «انتخاب» Entekhab.ir ؛ نام مهدی و فائزه هاشمی و اتهاماتی که از سوی برخی جریان ها مطرح می شود، همواره از سوی احمدی نژاد و حامیانش برای فشار بر «هاشمی پدر» استفاده شده است، اما در این میان بازگشت یکباره مهدی هاشمی به ایران و از سوی دیگر، بازداشت فائزه باعث خواهد شد بهانه ی این جریان ها برای حمله به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ته کشیده و معادلات حامیان احمدی نژاد برهم بخورد!

آنچه باعث افزایش توجهات به فعالیت های سیاسی فرزندان هاشمی می شود ، نام «هاشمی» است (نه شخص این افراد یا نوع فعالیتشان) و قطعاً برخی اقدامات و داد و فریادهای جریان های منتسب به احمدی نژاد علیه فرزندان هاشمی (جدا از آنکه حق است یا کذب) برای تحت فشار قراردادن رییس مجمع است ؛ بنابراین «مهدی» چه محکوم شود و چه تبرئه، فرق چندانی نخواهد کرد ، چرا که در این میان، «هاشمی پدر» پیروز جدالی تنگاتنگ با احمدی نژاد خواهد بود و البته این، پایان بازی نخواهد بود.

قطعاً «مهدی» با چراغ سبز «پدر» راهی ایران شده ، بنابراین می توان چنین برداشت کرد که این «پیر سیاست» شرایط را برای بازگشت فرزندش مناسب دیده، شرایط خاصی که می تواند به دلیل تضعیف جایگاه  احمدی نژاد باشد و البته تقویت موقعیت آیت الله هاشمی رفسنجانی.

با این اوصاف، اگر تندگویی ها ، هجمه ها و حملات شدید احمدی نژاد و حامیانش علیه هاشمی را در یک بازی «رفت» تصور کنیم (گو آنکه در دقایق ابتدایی بازی تا اواسط نیمه دوم ، هاشمی حریف را دستکم گرفت، پس به او تاختند و گل های متوالی نثار دروازه اش کردند ، اما در دقایق پایانی، ورق برگشت و احمدی نژاد با اختلافی تنگاتنگ باخت) ، حال باید منتظر بازی «برگشت» هاشمی - احمدی نژاد بود! بازی که با تغییر «شرایط» و تقویت جایگاه هاشمی و تضعیف شدید موقعیت رقیب، می تواند به شکست سنگین احمدی نژاد بیانجامد.

توضیح: آنچه در این یادداشت ، مورد بررسی قرار گرفته نه اقدامات مهدی هاشمی که «جدال هاشمی پدر - احمدی نژاد» است. «انتخاب» در این تحلیل، اقدامات مهدی هاشمی را نه تقبیح می کند و نه حمایت (به دلیل آنکه اطلاع چندانی در این مورد ندارد) و منتظر می ماند تا دادگاه در این مورد حکم صادر کند تا به وقتش تحلیل خود را از این مسئله اعلام کند

..........................................................................................

توجه به این خبر نیز خالی از لطف نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

 انگار هاشمی زمان جنگ نبود!  

امسال نیز درحالی هفته دفاع مقدس در کشور آغاز شده که در برخی رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما هیچ نشانی از تلاشهای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان فرمانده عالی جنگ به چشم نمی‌خورد.

از صدا و سیما با توجه به سیاست‌های چند سال گذشته‌اش هیچ توقعی نیست ولی این روند در سطح سایر نهادها و ارگانها نیز پیگیری می‌شود. از مشهد خبر می‌رسد در نمایشگاههای هفته دفاع مقدس که در سطح این شهر برپا شده است حتی یک پوستر از فرمانده جنگ به چشم نمی‌خورد.

هر چند به نظر می‌رسد این سیاست در کوتاه مدت به نفع برخی‌ها باشد ولی در دراز مدت تحریف تاریخ به نفع هیچ کس نیست.