هلوکاست
ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ۱۳٩۱  

ادبیات سیاسی احمدی نژاد با مخاطب ایرانی

همان چیزی نیست که با مخاطب آمریکایی بکار می برد

وی اظهاراتش درباره انکار هلوکاست را نابجا دانست و گفت:

"می‌پذیرم که در برخی موارد نباید سخنانی بیان می‌شد"1

همچنین  با این اظهارات در جمع خبرنگاران در نیویورک :

 "در حالیکه ایران قدمتی هزاران ساله دارد، اسرائیل تنها 60-70 سال است که به وجود آمده و ریشه ای در تاریخ خاورمیانه ندارد."2


کشوری به نام اسرائیل و با سابقه70ساله مورد تایید قرارگرفت 

 

به گزارش بازتاب ؛ خبرنگار مشهور پایگاه ال مانیتور که بارها به تهران سفر کرده است، از احمدی نژاد می پرسد:

 «برخی مطالب شما در باره هولوکاست ، بحث برانگیز شد»

 که وی در پاسخ می گوید:

 می‌پذیرم که در برخی موارد نباید سخنانی بیان می‌شد.

شش سال قبل زمانی که محمود احمدی نژاد در یکی از سفرهای استانی خود کشف بزرگ محمدعلی رامین را بر زبان آورد و به انکار هولوکاست پرداخت، شاید کسی تصور نمی کرد وی در زمان ریاست جمهوریش و پس از پرداخت هزینه سنگین تحریم از جیب ملت ایران، از این اقدام خود احساس پشیمانی کند.

در آن زمان، بلافاصله در سرمقاله ای با انتقاد صریح از این اقدام احمدی نژاد، انکار هولوکاست را امری بی فایده برای ملت ایران و پرفایده برای اسرائیل دانستیم که آسیب ها و لطمات سنگینی را به منافع ملی وارد خواهد کرد.

استدلال دیگری که در آن مقاله وجود داشت،اشاره نکردن پیشگامان انقلاب اسلامی بویژه امام خمینی، شهید مطهری، شهید بهشتی، آیت الله هاشمی و آیت الله خامنه ای به این موضوع بود که با توجه به طرح موضوع هولوکاست از حدود 30 سال قبل از انقلاب در مجامع جهانی و موضع ضدصهیونیستی رهبران انقلاب اسلامی، اگر این موضوع فایده ای برای کشور داشت حتما به ذهن صدها شخصیت انقلابی می رسید.

اکنون پس از شش سال از انکارهولوکاست توسط احمدی نژاد این موضوع هزنیه های سنگینی برای کشور ایجاد کرده است که یکی از آنها تاثیرگذاری بر تصویب قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران و تحریم کشور می باشد و دیگری تقویت جریان اسلام هراسی در جهان توسط رسانه های غربی.

در مقابل، منافع اسرائیل از انکار هولوکاست توسط احمدی نژاد هم فراوان بوده است که نخستین آن، تصویب قطعنامه محکومیت منکران هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل پس از نیم قرن ناکامی در این اقدام و دیگری همراه کردن بخش زیادی از افکارعمومی و دولتهای غربی با تهدیدات نظامی اسرائیل علیه ایران براساس سوء استفاده ای است که از انکار هولوکاست توسط احمدی نژاد به دست آوردند.

اکنون که مردم با پوست وگوشت خود هزینه سخنان نسنجیده احمدی نژاد در هولوکاست را احساس می کنند و کشور در تهدید حمله نظامی اسرائیل و آمریکا قرار گرفته است، احمدی نژاد تازه متوجه شده که گفتن آن سخنان مناسب نبوده است؟ اکنون باید پرسید واقعا این پشیمانی معجزه هزاره سوم برای ملت ایران چندهزار میلیارد تومان هزینه در برداشت؟2

.............

منبع:

1- سایت انتخاب، کد مطلب: ۷۸۲۳۰تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۱ 

2- سایت انتخاب کد مطلب: ۷۸۲۲۵تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۱ 


کلمات کلیدی:   احمدی نژاد ،اسراییل ،هلوکاست ،آمریکا