تغییر یا ادامه؟!
ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ بهمن ۱۳٩۱  

با سلام خدمت دوستان و منتقدین محترم

از سال1386 که وب حاضر راه اندازی شد، تا آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری، به مباحث سیاسی ورود نکرده بودم. اما از انتخابات دهم بدین سو، همواره پست های من رنگ و بوی سیاسی داشته است.

از سوی دیگر ملاحظه می کنم اگر بخواهم شفاف صحبت کنم، هم از طرف هم دوستان اصلاح طلب و هم از طرف دوستان اصولگرا متهم می شوم و هم مصالح عمومی کشور و یا شرایط امنیتی مانع از گفتگوی شفافتر خواهد بود.

مسئله دیگری که موجب نگرانی است، شکاف های اجتماعی خطرناکی است که زمینه را برای روزهای تلخ تر، مهیا می کند و لذا وظیفه هر انسان بشردوست اینستکه برای جلوگیری از تعمیق بیشتر این شکاف تلاش کند.

درحالیکه گمان دارم راهکارهای پیشنهادی خود را برای برون رفت از وضعیت موجود، به مناسبت های مختلف مطرح کرده ام و شاید حرف تازه ای برای گفتن نداشته باشم.

حرفهایم را زده ام درعین حال  نگرانم از اینکه راهکارهای پیشنهادی من که بر اساس واقعیت شناسی بناشده، دفن آرمانها را در بطن خود داشته باشد.

البته و هرگز از آرمانهایم چشم نمی پوشم(انشاﺀالله) ولی پیوند بین آرمانهایم و راهکارهای واقعگرایانه ام را نمی توانم شفاف بیان کنم.

از سوی دیگر، از جمله عواملی که باید بار دیگر به آن روی آورد و برای ثبات جامعه و جلوگیری از خطرات پیش رو ضروری است، تعمیق پیوندهای معرفتی است.

در نتیجه بی میل نیستم که بدان سو چرخش کنم و با دستمایه قراردادن سخن اهل معرفت، حال و هوای این وبسایت را تغییر دهم.

این مسئله تا به حال چندین بار در نظرم جدی شده، حال از دوستان بزرگواری که منت گذاشته و مطالب نه چندان باارزش این وبسایت را رویت می کنند؛ خواهش دارم، با نظر خویش مرا راهنمایی کنند.


کلمات کلیدی:   نظرسنجی