تاملی بر مصاحبه مجید انصاری (1)
ساعت ٢:۱۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳٩۱  

برادر بسیار عزیز و ارجمندم آقای مجیدانصاری در مصاحبه اخیرش با نشریه آسمان، اظهارات مفصلی کرده که با توجه به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، باید موشکافانه مورد نقد و بررسی واقع شود.

البته به جهت تفصیل مصاحبه ایشان و نیز حوصله کم "وبگردان" و همچنین فرصت اندک حقیر، تنها به نکات کوچکی از اظهارات ایشان اشاره می کنم و درصورتی که دوستان نظر دهنده مایل به توضیح و تفصیل بودند، مطالب موجود را در حد بضاعت خویش شرح می دهم(انشاءالله)

نکته اول:   

جناب انصاری اظهار می دار: نظرسنجی‌های مختلفی که در این مدت شده حتی از سوی مراکزی که رقیب جدی ما هستند و  قطعا مایل نیستند برای اصلاح‌طلبان نظرسازی کنند و با احتیاط تمام هم  نظرسنجی کردند و احیانا مایل هم نبودند نتایج این باشد نشان می‌دهد که آقای خاتمی با اختلاف بسیار زیاد از همه کاندیداهای مطرح بالا هستند.

اشاره مختصر بنده: آری درحال حاضر محبوب ترین شخصیت کشور برای ریاست جمهوری یازدهم سید محمدخاتمی است.

ایشان ویژگی های ارزشمندی دارد. ولی من براین باورم که ایشان نباید نامزد انتخابات یازدهم شود. حدود یک سال پیش هم که با بعضی از دوستان با ایشان دیدرا داشتیم، من از ایشان خواهش کردم که اصلاح طلبان برای انتخابات یازدهم کسی را نامزد نکنند.

البته نظر من در امروز با یک سال پیش کمی تفاوت دارد.

امروز بنظرم می رسد، شرکت اصلاح طلبان در انتخابات بهتر از عدم حضورشان است، هرچند که معتقدم اگر اصلاح طلبان برای پیروزی وارد معرکه شوند، خطای راهبردی از آنان سرزده است.

نامزد کردن خاتمی به معنی خیز برداشتن اصلاح طلبان برای پیروزی است.

چنین اقدامی نه تنها به معنی اتخاذ راهبردی ناکارامد است، بلکه به معنای هزینه کردن لیدر اصلاحات است.

اما اینکه چرا باید در انتخابات شرکت کنیم و چرا نباید با هدف پیروزی وارد صحنه شویم، خود بحث مفصلی است که نه من فرصت پردازش آن را دارم و نه شما حوصله خواندنش را   


کلمات کلیدی:   انتخابات ،اصلاح طلبان ،سید محمد خاتمی