هاشمی و تایید رهبری
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٢  

این بار شاخ نبات مرا مجبور به پرحرفی کرد. هرچند که خیلی خلاصه پاسخ داده باشم

شاخ نبات:   

دوباره سلام.

و حالا در مورد صحبتهای اخیر آقای رفسنجانی :

1) ایشان فرموده اند :کسانی که می گویند ما به سمت استقلال می رویم دروغ می گویند تصریح کرد: اگر کار اساسی انجام شده است افتتاح و شروع آن در زمان دولت من انجام شده و در چند سال اخیر تنها کارهای کوچکی شده است که ظرف یکی دو سال قابل انجام است.

حاج آقا کم کم داره باورم میشه که انگار "بی انصافی" در خون ما ایرانی هاست ! احمدی نژاد و رفسنجانی و مشایی هم نمیشناسد !

ایکاش کسانی که زیر سوال بردن خدمات دولتهای قبل از طرف  احمدی نژاد را در آن مناظره تاریخی محکوم کردند ، یک اشاره کوچکی به این قبیل اظهارات آقای رفسنجانی هم بکنند. بنده که کلا با این رویه مخالفم.

2) آقای رفسنجانی حضور یا عدم حضور خودشان را به نظر رهبری مربوط دانسته اند. به نظر شما با این موضع اگر ایشان وارد انتخابات شود به مردم اینگونه القا نخواهد شد که رهبری آقای رفسنجانی را تایید و حمایت میکند؟ آیا این روش با سیره ای که خود آقای رفسنجانی دائما بر آن تاکید میکنند (عدم هزینه از رهبری) منطبق است؟

.................

اما پاسخ من درباره بند دوم نظرات شاخ نبات:

1-      یک احتمال این است که آقای هاشمی می داند چه دست هایی در سال1384 انتخابات را علیه او مهندسی کردند و در این دوره هم نگران تکرار سناریوی جدیدی توسط همان گروههاست و از آنجایی که براین باوراست که مهندسی کنندگان انتخابات 1384 در سویدای دلشان گمان می کردند، اقدامشان مورد تایید رهبری است، لذا می خواهد ببیند آیا رهبری می تواند مانع مهندسی انتخابات 1392 شود، اگر چنین است وارد صحنه شود.

2-      براساس احتمال دوم آقای هاشمی می خواهد به هواداران تفهیم کند و حتی در تاریخ ثبت شود که اگر او نامزد انتخابات نشده از روی راحت طلبی نبوده ، بلکه چون رهبری موافق حضور وی در راس قوه مجریه نبوده، نامزدنشده است.