واکنش احمدی نژاد چیست؟
ساعت ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٢  

محسن ثانی می پرسد واکنش های احمدی نژاد در صورت رد صلاحیت مشایی چیست

با توجه به تعدد نامزدهای اصول گرا به نظر شما احتمال این نیست که رهبری بین گزینه های ریاست جمهوری هاشمی و به تبع اون از دست دادن استقلال در حکومت کردن که در این 8سال هزینه زیادی بابتش پرداختن و از طرف دیگر به ریاست جمهوری رسیدن مشایی و مدیریت ایشون گزینه دوم را انتخاب کنند؟ به نظر من نه اقای قالیباف نه اقای جلیلی یا ولایتی توانایی رقابت با اقای هاشمی را ندارند. در اخر.شما در پست هاتون اشاره ای به بلوای احمدی نژاد در صورت رد صلاحیت مشایی نکردین.لطفا بگین احتمال به وقوع پیوستن این بلواها به نظرتون چقدره؟و چه مطالبی؟در مورد چه کسانی؟ تشکر از مطالب خوندنیتون. ارادتمند.

............

من بیشترین بحثم را به قسمت اول مطلب محسن اختصاص می دهم و می گویم:

سلام
1- بی تردید نامزدهای اصولگرا دربرابر اقای هاشمی متحد می شوند. همچنانکه مواضع آنان بعد از ثبت نام هاشمی بیانگر این ادعاست.
2- به عبارت دیگر رقابت بین ولایتی و ...با هاشمی نیست، بلکه رقابت جناح اصولگرابا تمام توان در برابر هاشمی است.
3- البته افراد سرشناس و قابل احصایی از اصولگرایان طرفدار هاشمی هستند،ولی 4 سال اتهام ساکتین فتنه (به علت عدم همراهی با رادیکالهای اصولگرا) برایشان تجربه خوبی است که مانع از ابراز حمایتشان از هاشمی خواهد بود.
4-درمورد بند3 استثنا هم وجود دارد و کسانی چون ناطق نوری که از هم جناحی های خود شدیدا دلگیر هستند، بی تردیدحمایت شان را از هاشمی ابراز خواهند کرد.
5- به ریاست رسیدن هاشمی یعنی پنبه شدن آنچه طی 8 ساله گذشته اصولگرایان حاکم بافته بودند. به عبارت دیگر ریاست هاشمی یعنی تغییر،یعنی اصلاحاتی که فرصت های بی حد و اندازه اصولگرایان را محدود می کند. لذا بیجا نیست اگر پیروزی یا شکست هاشمی را مرگ یا زندگی خود محسوب کنند و بیجا نیست که بلافاصله بعد از ثبت نام هاشمی اینگونه دست پاچه شده اند.
6- درباره میزان ونوع واکنش احمدی نژاد در برابر رد صلاحیت مشایی تاکنون چیزی به ذهنم نرسیده ولی گمان می کنم که احمدی نژاد یک حرف بیشتر نمی فهمد و آنهم این است که مشایی باید از صندوق بیرون بیاید، چه رای داشته باشد یا نداشته باشد.
7- گمان می کنم اگر هاشمی از صندوق بیرون نیاید، مردم را به آرامش دعوت می کند ولی اگر مشایی بیرون نیاید، احمدی نژادطرفداران رقیب شکست خورده را هم علیه فرد پیروز می شوراند.
8- تصور می کنم جریان سبز داخلی، پشت پرچم احمدی نژاد نمی رود.اما بعید نمی دانم که جریان سبز آنسوی مرز، مخالفین را به حمایت از احمدی نژاد ترغیب کند.