زمینه های بازگشت احمدی نژاد
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۳  

سایت اصولگرای مشرق که ظاهرا با منابع تولید خبر مرتبط است و آنچنان اطلاع رسانی می‌کند که گویی از مراکز شنود تغذیه می شود، در خبر اختصاصی خود با تیتر « روایت مشرق از گوشه و کنار سیاست؛ » (1) در باره‌ی فعالیت‌های جاری احمدی نژاد چند کد خبری منتشر کرده که حکایت از زمینه‌سازی وی برای حضور جدی در صحنه‌ی سیاسی دارد. خبرهای یادشده در کنار اظهارات جوانفکر عضو کابینه‌ی دولت احمدی نژاد مبنی نابسامان جلوه دادن وضعیت فعلی کشور و معرفی احمدی نژاد به عنوان منجی مشکلات موجود، جای ‌تامل دارد(2)   

سایت مشرق اظهار داشته است(3):

*در دیدارهای اخیری که محمود احمدی نژاد با حامیان خود داشته است، در پاسخ به این سوال که آیا در نگاه شما نسبت به مشایی تغییری به وجود آمده یا خیر؟ گفته است: " این را که خودتان می دانید، من یعنی مشایی و مشایی یعنی من."

*شنیده ایم محمود احمدی نژاد اخیرا گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور تهیه کرده و با آمار و ارقام مدعی شده که ادامه چنین روندی باعث نابسامانی و نگرانی خواهد بود. وی این گزارش را برای برخی مسوولان ارشد نظام ارسال کرده است.

*سفر اخیر دکتر احمدی نژاد به مشهد و دیدار صبح جمعه وی با مسوولان ستادهای انتخاباتی و حامیان دانشجویی و رسانه ای وی، شائبه آغاز فعالیت های سیاسی و انتخاباتی وی را پررنگ کرده است. احمدی نژاد در مشهد از مهدویت و نقش انقلاب اسلامی در پررنگ شدن بحث ظهور در میان ملت ها سخن گفته است.

*احمدی نژاد پس از بازگشت از راهیان نور در جمع حامیان خود در ساختمان ولنجک گفته است: " استقبال مردم از حضورم در شلمچه بی نظیر بود. مردم آن قدر مرا مورد لطف و محبت قرار دادند و دستم را کشیدند که تا روزها درد آن را تحمل می کردم. آنجا از من درباره مشایی می پرسیدند که گفتم هر که سندی درباره او دارد بیاورد."

*حامیان احمدی نژاد درصددند برنامه سخنرانی برای وی در استان ها تدارک ببینند. در جلسه تنظیم برنامه سفرهای وی پیشنهاد شده به مناسبت 13 رجب و یا 27 رجب وی سفری به شهر قم داشته و در این شهر سخنرانی نماید.(2)

.....................

1 و 3 - منبع: سایت مشرق، کد خبر: ۳۰۴۰۶۶تاریخ انتشار: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

2 - منبع: سایت مشرق، کد خبر: ۳۰۴۴۷۳تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ، علی اکبر جوانفکر در گفت وگو با روزنامه جام جم