انتخابات94---1
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ دی ۱۳٩٤  

🔵🔵🔵 عارف: باید برای ثانیه ثانیه این دو ماه برنامه ریزی کنیم.

 

✅ دکترمحمدرضا عارف در نشست هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان سراسر کشور با عنوان «خانه‌ای برای ملت» در کانون توحید تهران٬ با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم اسفندماه پیش‌رو گفت:

 

✅ شرایط کشور و شرایط منطقه‌ای در کنار روندی که دولت تدبیر و امید در دو سال و نیم گذشته بوجود آورد، ایجاب می‌کند که انتخاباتی با مشارکت حداکثری برگزار کنیم.

 

✅ او با تاکید بر اهمیت مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گفت: در مجلس آتی باید سعی کنیم در این حوزه‌ها به دولت یاری برسانیم و هم‌زمان در مسائل منطقه‌ای نیز باید به سمتی برویم که جمهوری اسلامی ایران بتواند آنچنان که باید٬ نقش‌آفرینی کند.

 

✅ رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه کرد: جبهه اصلاحات مدعی است که سهم اساسی را در خلق حماسه ۲۴ خرداد سال ۹۲ برعهده داشته است٬ بنابراین در یک جمع‌بندی کلی می‌توانیم بگوییم با همین راهبرد مسیری که از خرداد ۹۲ آغاز کردیم را برای خلق حماسه‌ای پرشور‌تر از انتخابات ریاست جمهوری پیشین ادامه خواهیم داد.

 

✅ عارف با بیان اینکه راهبرد حفظ انسجام و همبستگی اصلاح‌طلبان همواره مورد توجه بوده است٬ تصریح کرد: ما برای ادای تکلیف در صحنه هستیم و آمادگی پذیرش مسئولیت را داریم و همواره بر خرد جمعی تمکین می‌کنیم و حاضر نیستیم به هر قیمتی در صحنه بمانیم.

 

✅ او ادامه داد: این راهبرد‌ها در جبهه اصلاحات همواره مطرح بوده و نتیجه تعامل‌ها و بحث‌های دو سال و نیم گذشته این بود که جهت‌گیری روشنی براساس حرکت جبهه‌ای با عبور از منافع حزبی و گروهی و پرهیز از سهم‌خواهی و همچنین پذیرش حداکثری مسئولیت و انتظار حداقلی را در دستور کار قرار دادیم.

 

✅ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پس از بحث‌ها و تعامل‌های چندماه اخیر به طور طبیعی به شورای سیاستگذاری اصلاحات رسیدیم٬ گفت: زمانی که شورای سیاست‌گذاری اصلاحات آغاز به کار کرد حدود ۱۱۰ روز به برگزاری انتخابات باقی مانده بود و این شورا تصمیم گرفت کلیه امور خود را به احزاب و جریان‌ها در شهرستان‌ها و حوزه‌های انتخاباتی بسپارد و محوریت انتخابات را به حوزه‌های انتخابیه واگذار کند. در واقع ما با وارونه کردن هرم٬ کاری کردیم که قاعده هرم خود تصمیم‌گیر باشد و راس هرم برای دیگران تصمیم‌گیری نکند.

 

✅ رئیس بنیاد امید ایرانیان اضافه کرد: انتظار ما از این شورا این است که هیچ جریانی احساس کنار گذاشته‌ شدن نکند٬ چراکه نیاز به اجماع کامل داریم و به همین دلیل قصد داریم از تمامی ظرفیت‌ها برای حفظ این اجماع یاری بگیریم.

 

✅ عارف اضافه کرد: هم اکنون زمان اندکی تا برگزاری دو انتخابات مهم اسفندماه باقی مانده و ما باید برای ثانیه‌ ثانیه این مدت دوماهه برنامه‌ریزی کنیم. شرایط کشور قابل قبول است و ما باید از این فرصت استفاده کنیم و به خوبی این شرایط را مدیریت کنیم.