انتخابات 94--- 4
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ دی ۱۳٩٤  

محمدعلی آهنگران:

 

این روزها موضوع انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نقل محافل گوناگون و حتی موضوع بحثها و گعده های خانوادگی و دوستانه است.

استقبال گسترده و ثبت نام حداکثری چهره های شاخص و نخبگان و اقشار مختلف مردم نوید شور و نشاط و مشارکت کم نظیر در این دوره از انتخابات را می دهد هر چند مطلوب برخی گروههای سیاسی نیست و آنها از حضور پرشمار و انبوه مردم چه در اعلام نامزدی و ثبت نام داوطلبان و چه پای صندوق های رای به دلیل کاهش بخت ایشان در پیروزی در انتخابات نگرانند.

اما آنچه مسلم است اینکه مشارکت حداکثری شهروندان در هر انتخابات ، ضامن بقا و دوام اصل نظام جمهوری اسلامی است.

نکته ای که لازم است در خصوص تایید صلاحیت نامزدهای هر دو انتخابات یادآور شویم اینکه ممکن است روند تایید صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان و نتایج آن چندان مورد پسند برخی جریانات سیاسی از جمله گروههای اصلاح طلب نباشد و حتی موجبات شگفتی و دلسردی بخشی از مردم را فراهم آورد اما روشن است که قهر با صندوقهای رای و دلسردی و تحریم انتخابات و همچنین درگیری و مواجهه با نهادهای اجرایی و نظارتی خصوصاً شورای نگهبان تماما به سود جریان محافظه کار و افراطی خواهد بود چرا که موجب می شود از رهگذر سرخوردگی جریان معتدل و اصلاح طلب و یا امنتیتی شدن فضا گروهایی که این روزها گرفتار چند پارگی و افتراق شده اند منسجم گشته و با یک سازمان رای حداقلی پیروز میدان انتخابات باشند. تجربه ای که از انتخابات مجلس هفتم هشتم و نهم پیش روی ماست.

جریان اعتدالی به هر قیمت که شده باید در انتخابات حضور موثر و قوی داشته باشد حتی اگر چهره های شاخص و رای آور خویش را در جریان بررسی صلاحیتها از دست بدهد. بسیاری از داوطلبان جوان و کمتر شناخته شده می توانند

با توان و ظرفیت مطلوبی تغییرات مورد نظر را موجب شوند و از طرفی با رای به کسی که ضررش کمتر است می توان از راهیابی کسانی که غیر از ضرر و چوب لای چرخ پیشرفت و توسعه کشور گذاشتن خاصیت دیگری ندارند جلوگیری کرد.

فراموش نکنیم حمایت همه جانبه ما از حجت الاسلام و المسلمین روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ٩٢ حربه رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را از کار انداخت و مسیر حرکت کشور را از تندروی به اعتدال تغییر داد.

محمد علی آهنگران.

https://telegram.me/ahangaranchannel