انتقاد از دکتر روحانی

 سیدمصطفی تاجزاده در نامه‌ای از زندان خطاب به رییس‌جمهور به بیان برخی نکات در خصوص سخنرانی اخیر وی در دانشگاه شهید بهشتی پرداخته و در حالی که با امید آفرین خواندن سخنان حسن روحانی این سخنان را نشانه ای بر پایبندی رییس‌جمهور برعهدش با مردم خوانده به کم سواد خواندن منتقدان توافق تاریخی ژنو از سوی وی انتقاد کرده است.

 تاجزاده در باره علت زیبنده نبودن این اظهارات رییس‌جمهور چند مورد را تشریح کرده است که در بند اول آن نوشته است: این ادبیات در شأن رئیس جمهور ملت با فرهنگ ایران و شخص شما نیست و رفتار و گفتار آقای احمدی نژاد را تداعی می‌کند که فهم مخالفان عقیده اش را کمتر از بزغاله می‌خواند. از جنابعالی انتظار می‌رود با احیای شعار «زنده باد مخالف من» آقای خاتمی و در عین پاسخ دادن به انتقادات هرگز هیچ منتقدی را، حتی اگر فرق NPT و MPT را نداند، به صفتی ناپسند متصف نکنید و خواهان تعقیب قضایی هیچ روزنامه ای نشوید، حتی اگر اقدام بزرگ دولت را در دست یابی به تفاهم ژنو «وطن فروشی» بنامد. جامعه استبداد زده ما برای صید گوهر آزادی و حفظ آن نیازمند سعه صدر صاحب منصبان است و شما ثابت کرده اید که از شرح صدر لازم برخوردارید.

 وی در بند دوم نامه خود نوشته است: علت مخالفت گروه معدود و سازمان یافته مدّنظر جناب عالی با تفاهم ژنو نه کم سوادی است و نه حسادت، بلکه عقاید و منافعشان اقتضا می‌کند که بکوشند تا مانع دست یابی ایران و۱+۵ به توافقی جامع شوند. چرا که می‌دانند اگر چنین شود دیگر قادر نخواهند بود به نام مقابله با تحریم‌ها و تهدیدها فضای امنیتی را تداوم بخشند، با حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان بجنگند و برای ویژه خواران نفتی و ارزی چتر حمایتی بوجود آورند و جمهوری اسلامی را به جمهوری نظامیان تبدیل کنند. مگر ندیدیم کیهان و وطن امروز تلاش دولت در پیگرد حقوقی سوء استفاده ۹ میلیارد تومانی را با این استدلال تخطئه کردند که چنین اقدامی موجب می‌شود جمهوری اسلامی دیگر نتواند تحریم‌ها را دور بزند و مگر رسانه میلی از مرد دو میلیارد یورویی حمایت نکرد تا آن جا که با اعتراض بعضی از اصول گراها مواجه شد. پس دلیل مخالفت‌ها را هرگز نباید به کم سوادی یا حسادت جنگ طلبان تقلیل داد....

 تاجزاده در بند پنجم نامه‌اش هم اینگونه استدلال کرده است: جنگ طلبان ایرانی می‌کوشند با سوء استفاده از سخن جناب عالی از پاسخ گویی درباره فرصت سوزی‌های هشت ساله خویش طفره روند و هم سویی خود را با جنگ طلبان آمریکایی، اسرائیلی، ارتجاع عرب و نیز فرقه رجوی در به شکست کشاندن توافق ژنو پنهان سازند. آنان می‌دانند که توافق جامع و نهایی مستلزم تصویب پروتکل الحاقی در مجلس در ازای لغو کامل تحریم هاست. بنابراین برایشان کاملا میسر است که به موافقت نامه نهایی رأی ندهند. با این وجود حاضر نیستند این مسیر را طی کنند. چرا که در خود توان ایستادگی در برابر افکار عمومی و خواست اکثریت قاطع ایرانیان را نمی‌بینند. به همین دلیل بر حجم تبلیغات سوء خود در این زمینه به خصوص در صدا و سیما افزوده اند.

...................

منبع خبر: سایت بهارنیوز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ کد مطلب : 32001گروه

/ 1 نظر / 18 بازدید
طهورا

سلام امیدوارم بخاطر درج این افترایی که در نامه تاجزاده هست (بزغاله خواندن مخالفان احمدی نزاد) نزد خدا پاسخ مناسبی داشته باشید. "كساني كه با ژست روشنفكري، فرهنگ شهادت و انتظار را تمسخر مي كنند، به اندازه بزغاله هم فهم و شعور ندارند". سخن اصلی دکتر احمدی نژاد