انجمن حجتیه و رهبری

مصاحبه حضرت آقای خامنه ای با روزنامه اطلاعات  در20 دی 1360 که توسط سایت رجانیوز منشر شده، نطر مرا جلب کرد.

البته تنها سوال و جواب درباره ی انجمن حجتیه ی آنرا در اینجا عرضه می کنم 

خبرنگار:

مسأله‌ای که مدت هاست مطرح شده و حق مطلب این است که گذشته از گروه هاى منحرف چپ و راست وابسته به شرق و غرب و گروه‌هاى مذهبى التقاطى مدعى پیروى از خط امام بعضا برادران متعهد و حزب اللهى نیز نگرانى‌ها و پرسش‌هایى درباره‌ی آن داشته‌اند و دارند، مسأله‌ی انجمن حجتیه است. آیت الله جنتى هم در آغاز با شدت خاصى این مسأله را مطرح کردند و نوع سؤالات ایشان از یک امر مهم حکایت داشت که ما واقعا در این مورد نمی‌دانیم حقیقت چیست. و لذا شما به عنوان یک روحانى آشنا و خبره و سابقه دار در این مورد بفرمایید اولا انجمن حجتیه به چه کسانى گفته می‌شود و آن‌ها در چه وضعیتى بسر می‌برند؟ ثانیا در مورد این انجمن و این طرز فکر آیا باید احساس نگرانى داشت یا خیر؟

 جواب:

انجمن حجتیه به آن عده‌ای گفته می‌شود که در طول بیست و چند سال همت خود را مصروف داشتند براى پاسخگویى و مقابله با شبهات فرقه‌ی ضاله‌ی بهائیت در ایران. و این را همه می‌دانیم که بهائى‌ها بیشتر یک باند سیاسى بودند تا یک گروه مذهبى و فکرى. اما این سؤال که آیا اینها چگونه هستند و اشاره به فرمایشات آقاى جنتى، به نظر من این سؤال شما سؤال طبیعى و درستى نیست و من بدون این که شما را در طرح این سؤال متهم بکنم، نفس وجود این مسأله و عمده کردن مسأله‌ی انجمن حجتیه را در جامعه متهم می‌کنم و کسانى را که براى اولین بار سعى کردند این شایعه و بحران مصنوعى را به وجود بیاورند، ناخالص می‌دانم. به نظر من در میان افراد انجمن حجتیه عناصر انقلابى مؤمن صادق و دلسوز براى انقلاب و مؤمن به امام و ولایت فقیه و در خدمت کشور و جمهورى اسلامى پیدا می‌شوند، هم‌چنان که افراد منفى بدبین کج فهم بى‌اعتقاد و نق‌زن و معترض هم پیدا می‌شوند. پس انجمن از نقطه نظر تفکر سیاسى و حرکت انقلابى طیف وسیعى است و منحصر به دایره‌ی محدود نیست.

 بنابراین ما نمی‌توانیم بگوییم کل انجمن نوع اول است یا نوع دوم، زیرا در انجمن هم از نوع اول و هم از نوع دوم کسانى هستند و شاید هم از هر دو نوع کسان زیادى وجود دارند. و من وقتى نگاه می‌کنم، از یک طرف چنین حقیقتى را می‌بینم و از طرف دیگر سؤال از حال انجمن و اصرار بر رد یا قبول انجمن را امروز از سوى گروه‌هایى در جامعه می‌بینم، احساس می‌کنم این یک حرکت طبیعى نیست بلکه دارند یک حرکت جدیدى را به وجود می‌آورند.

 رادر عزیزمان جناب آقاى جنتى که بنده براى ایشان احترام زیادى قائلم، بعد از آن خطبه‌ای که طى آن راجع به انجمن حجتیه سؤالاتى کردند، یک شب پیش من آمدند و من از ایشان سؤال کردم چطور شد این مسأله را مطرح کردید؟ ایشان در حالى که از آنچه واقع شده بود، خشنود نبودند، گفتند کارى است که صورت گرفته و حالا چگونه باید جبران کنیم؟ من به ایشان پیشنهاد کردم براى جبران این قضیه شما در نماز جمعه نسبت به کسانى که می‌خواهند از بیان شما سوء استفاده کنند و این مسأله را به صورت یک جریان عظیم در بیاورند و آن را در جامعه عمده کنند، تا به شکل یک تضاد اصلى انجمنى و ضدانجمنى در بیاید، اخطار کنید و بگویید نظرتان به هیچ وجه این نبوده است که تضاد اصلى در جامعه‌ی ما تضاد انجمنى و غیر انجمنى است. و اگر خود انجمنى‌ها در پاسخ سؤالات شما یک حرف قابل قبول و قابل تعریف آوردند آن را مجددا در نماز جمعه مطرح کنید. ایشان هم قبول داشتند که این مصلحت است و بعد انجام گرفت. اما به شکل کافى یا وافى دقیقا نمی‌دانم. پس عمل جناب آقاى جنتى به معناى این نیست که طرح این گونه مسائل امروز در جامعه‌ی ما یک کار بحق و عمل صالح است.

 و لذا من معتقدم تضادهاى اصلى در جامعه‌ی ما این‌ها نیست، بلکه تضاد انقلاب ما با ضدانقلاب‌هاى جهانى و داخلى است. لذا ما باید ضدانقلاب‌هاى داخلى را پیدا کنیم و از حرکاتشان جلوگیرى و پیشگیرى کرده جراحاتى را که بر پیکر جامعه به وجود می‌آورند، درمان کنیم و با ضدانقلاب هاى خارجى به شدت بجنگیم

منبع: سایت رجا نیوز 20 بهمن 1390

...........................

به نظر شما - با توجه به خبر زیر- هدف سایت رجانیوز از انتشار این خبر چیست؟

1-سایت فردا نیوز در 19 بهمن 1390به نقل از خبرگزاری فارس گزارش داد:

‌ حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ... اظهار داشت: بنابر اطلاعات موثقی که بدست آمده دشمن به دنبال ایجاد بحران و چالش در مسیر انتخابات است که این امر نیاز به هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و آحاد ملت غیور و انقلابی را در مباحث امنیتی دو چندان می‌کند. ....

مصلحی ... تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی از اوباما گرفته تا انجمن حجتیه و جریان های غیر همسو با امام (ره) و رهبری برای سوء استفاده از فرصت انتخابات و مقابله با آرمان های نظام و ولایت متحد و همسو شده‌اند باید با هوشیاری و بصیرت مراقب ترفندهای آنها باشیم.

2-سایت انتخاب در 20 بهمن1390 به نقل ازسایت 24 و به نقل ازسایت بنیاد تاریخ پژوهی متعلق به  حجت الاسلام سیدحمید روحانی آورده است:

*انجمن حجتیه که اکنون در دفتر ریاست جمهوری جاخوش کرده است با تز شیطانی «باید فساد را گسترش داد تا امام زمان ظهور کند» اختلاس، رشوه و دستبرد به بیت‌المال و فساد اخلاقی و اقتصادی را هرچه شدیدتر گسترش می‌دهد و گرانی و تورم و هرج و مرج اقتصادی را دامن می‌زند تا نظام جمهوری اسلامی را به چالش بکشد و توده‌ها را ضد این نظام بشوراند تا زمینه برای ظهور امام زمانشان (امریکا ـ انگلیس) فراهم شود.

/ 15 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمدامین

یک اصل: کاری نکنیم یا درست انجام دهیم. این اتفاق رو که دیدم، به حدی تلخ و ناراحت شدم که نتونستم و نخواستم متن تون رو بخونم. حاج آقا این چه فرهنگیه؟ این چه ادبیاتیه؟ که تا اینجاها رخنه کرده! کلمه "حضرت" برای هر کسی! کلمه "مقدس" برای هر فعل و مکتبی!

Sepehr

سلام حاج محسن عزیز در پاسخ به سوال قبلی من نوشته بودید که "موضوع کمی مفصل است" امیدوارم به این یکی سوال من جواب بدهید. همانطور که میدانید در تقریبا یک ماه گذشته ۵ نفر از فرماندهان سپاه فوت کرده اند که آخرینشان سردار احمد سوداگر بود که روز جمعه (۲۱ بهمن) بر اثر ایست قلبی درگذشت. تحلیل شما چیست؟ آیا همه چیز عادی به نظر میرسد؟ بنا بر گفته سردار سرلشکر غلامعلی رشید،حاج احمد در نامه های دلتنگی آخر عمرش نوشته بود، "به پزشک قانونی بگویید روح مرا کالبد شکافی کند"، "انگشت‌های مرا به رایگان در اختیار مرکز انگشت‌نگاری بگذارید تا برای همیشه بی‌گناهی من به اثبات برسد"، "کارت شناسایی‌ام را درون کفنم بگذارید شاید لازم شود"،"روی تابوتم بنویسید عاقبت کسی که صادقانه زیست".

بهرام

سلام کسانیکه 50سال وبیشتردارندوازوضعیت ابتدای انقلاب آشناهستند.نظرات امام راحل رادرموردانجمن حجتیه میدانند.اگرمصباح یزدی وانجمن اعتباری داشتن همچون هاشمی وکروبی وووحداقل3تاحکم میگرفتند.شمادرنوشته خودتان رهبری راازمدافعان انجمن حجتیه معرفی میکنیدوازسوی دیگرازمواضع ایشان چنان دفاعی می کنیدکه افراطیون اصولگراآن دفاع رانمیکنند!!!تمنادارم یامطلب درباره رهبری ننویسیدیااگرمینویسیدذووجهین نباشد.ممنونم

علی م

رجانیوزدرصددتبرئه انجمن حجتیه است وچه بهترکه ازکسی برای این کار استفاده کند که جایگاهی درشان رهبری داشته باشد!

بسیجی ساده

به نظر بنده هدف رجا نیوز این استکه بگوید متاسفانه جریانات سیاسی مملکت یک گروه تعطیل شده و یتیم و بی سر و سامان به نام " حجتیه " را بهانه قرار داده اندتا برای کوبیدن یکدیگر از این محمل استفاده کنند و بیخود و بیجهت جریان حجتیه را برای آدرس اشتباه دادن مورد بهره برداری قرار دهند .آیا عجیب نیست که آقای شریعتمداری حتی گران شده سکه و ارز را هم به گردن حجتیه انداخت !!! یادمان نرفته که حزب توده همین سیاست را برای از میان به در کردن یاران انقلاب به کار برد و فرقه بهائیت هم در خفا همین کار را میکرد . یاران انقلاب متوجه باشید بار دیگر فریب نخورید .

m

[گل]

شاخ نبات

سلام این متن بیشتر شبیه تشبیه جریان انحرافی به حجتیه ای هاست ! یعنی این انحرافی ها را هم نمیتوان یک جریان دانست و اینقدر بزرگش کرد.

شاخ نبات

حاج آقا جان ! خودتان در یک پست قبل تر ما را دعوت کردین به اینکه بابت فتنه گر خواندن آقایان موسوی و... توبه کنیم. چشم بابت برخی تندروی ها و بداخلاقی هایمان توبه میکنیم.و صمیمانه از شما میخوام که دعامون کنید که توبه مون پذیرفته بشه. اما در این پست دقت کنید چه اتهامات سنگینی به دولت زده اید ؟! "با تز شیطانی «باید فساد را گسترش داد تا امام زمان ظهور کند» اختلاس، رشوه و دستبرد به بیت‌المال و فساد اخلاقی و اقتصادی را هرچه شدیدتر گسترش می‌دهد و گرانی و تورم و هرج و مرج اقتصادی را دامن می‌زند تا نظام جمهوری اسلامی را به چالش بکشد و توده‌ها را ضد این نظام بشوراند تا زمینه برای ظهور امام زمانشان (امریکا ـ انگلیس) فراهم شود." واقعا این حرفها یا باید از عالم غیب به شما رسیده باشد که اینقدر مطمئن منتشرشان میکنید یا اینکه ....

شاخ نبات

بالاخره باز نشر دادن اینجور مطالب مسئوليت زاست!

مهدی

سلام البته جمله آخر شما کاملا اشتباه است انجمن کدام وقت گفته است که بیایید گناه کنید تا اماتم زمان بیاید این دروغی است که به انها بسته اند لطفا منصف باشید جلسات معارف اهل بیت آنها تربیت سخنران و مربی برای اعتقادات جوانان و نجات از چنگال بهایت و وهابیت و تقدیم شهیدان به لانقلاب و پیشنهاد گنجاندن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی کدامش اشاعه فحشا برای ظهور است؟ قیامتی نیز بر پا خواهد شد لکم دینکم ولی دین