نامه دختر امام

در پی اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، زهرا مصطفوی فرزند امام خمینی(ره) طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست کرد که در تصمیم شورای نگهبان تجدید نظر شود.
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
حضور محترم مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی آقای خامنه‌ای مدظله‌العالی
با عرض سلام و ارادت کامل؛
همان روزی که تأئید امام بر رهبری حضرتعالی را از زبان ایشان (امام) شنیدم و همواره آن نظریه را در مواقع لازم بیان کرده‌ام تأئید صلاحیت برادر آقای هاشمی (برای رهبری) را هم شنیدم زیرا امام بعد از نام جنابعالی نام ایشان را هم ذکر کردند. (1)خوشبختانه و به حق حضرتعالی مورد رأی خبرگان قرار گرفتید، لذا لزومی نمی‌دیدم تا ذکری در این مورد از ایشان به میان آورم. اما متاسفانه امروز که می‌بینم شورای نگهبان دست به رد صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری زده است، خواهرانه تذکر می‌دهم که این کار هیچ معنایی جز فاصله انداختن بین دو یار امام و بی‌توجهی به شوق و اقبالی که مردم کوچه و خیابان به نظام و انتخابات پیدا کرده است ندارد.

من مدعی نیستم که آقای هاشمی امروزی همان فرد دیروزی است زیرا این تغییرات در تک تک مردم در گذر زمان رخ داده است «وَمَا أُبَرِّیءُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ» اما جدا شدن تدریجی شما از هم بزرگترین لطمه‌ای است که به انقلاب و نظام وارد می‌شود چنانچه امام همیشه می‌فرمودند: این دو وقتی با هم باشند خوبند. خواهشمند است در این امر مهم دخالت فرمائید و نگذارید که یک حرکت همه تلاشها را خراب کند و نشان دهید که چرا امام می‌فرمود: «ولایت فقیه برای آن است که نگذارد هرکس هر کاری دلش می‌خواهد بکند و ولایت فقیه می‌خواهد جلوی دیکتاتوری را بگیرد».

خواهش می‌کنم فلسفه وجودی ولایت مطلقه فقیه را یکبار دیگر عینیت ببخشید. اطمینان دارم که این درخواست زبان حال بسیاری از دلسوزان نظام است که نگران وضع ایران اسلامی هستند و دلشان برای شنیدن طنین وحدت و همدلی در این کشور می‌تپد.
ارادتمند 92/2/31
زهرا مصطفوی»
........
منبع: سایت انتخاب
کد خبر: ۱۱۲۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۳

 

1- براساس شنیدههای اینجانب، وقتی امام به برکناری آیت الله منتظری از سمت قائم مقام رهبری مصمم میشود، جلسه سران سه قوه شامل رئیس جمهور(آقای خامنه ای) نخست وزیر(میرجسین موسوی) رئیس مجلس(آقای هاشمی) رئیس قوه قضائیه(آیت الله موسوی اردبیلی) و حاج سید احمد خمینی به حضور امام رسیده و نگرانی خود را از برکناری آیت الله منتظری ابراز داشته و می گویند درصورت رحلت شما، ما بعد ازشما کسی را غیر از آقای منتظری نداریم

امام در پاسخ به نگرانی آنها برای انتخاب فقیه جایگزین خود می گوید:

مثل یکی از شما آقایان و به آقایان خامنه ای، هاشمی و اردبیلی اشاره می نماید.

آقای هاشمی که خود شاهد این ماجرا بوده، پس از رحلت امام، به جهت وضعیت ویژه کشور و لزوم انتخاب هرچه سریعتر جایگزین امام راحل و لزوم جلب نظرات نمایندگان خبرگان به رهبری آیت الله خامنه ای، بخشی از جریان را که مربوط به تایید رهبری آیت الله خامنه ای بوده نقل می کند و بقیه اش راناگفته می گذارد تا آنکه روزی آیت الله موسوی اردبیلی حواشی آن دیدار را در محفلی خصوصی بیان می کند و به گوش امثال من می رسد.   

/ 6 نظر / 60 بازدید
شاخ نبات

همه چشم امیدها به سمت رهبری دوخته شده. نمیدونم. شاید هم ایشان مصلحت بزرگتری رو در نظر بگیرند و رای به تایید صلاحیت این دو نفر ندهند.

زینب

ایشون (دخترامام)که نمیتونن کاری کنن ولی در هر صورت رفسنجانی هم مثل بقیه است من بیشتر از همه دلم برای اقای مهندس موسوی و همسرشون میسوزه که زندان خانگی هستن وگرنه ایشون که هیچ چیزش نشده هیچ کاری نکرده هیچ با .... هم بوده میترسم از آن روزی که عده ای دور شما را بگیرند و مردم و جوانان برای احقاق حقوق خود قیام کنند =امام خمینی

مسافر تنها

سلام اگر ناصرالدین شاه یک امیر کبیر رگ زد و تا آخر عمرش از این عمل پشیمان بود در کشور ما دهها امیر کبیر خانه نشین شده اند بدون اینکه

شاخ نبات

البته سابقه نشون داده به شنیده ها نباید زیاد اعتماد کرد. اما اگر بالفرض صحت داشته باشد این مطلب شما ناظر بر ایثار آقای هاشمی بود؟ یا چی؟

شاخ نبات

علیکم السلام خیلی معذرت میخوام که "سلام" یادم رفت ! کمی فکرم مشغوله.[خجالت]

علی م

دل همه ما ازاین ماجرا سوخت واندوهگین شد آنچنانکه دل آدمهای باوجدان برای مظلومی که به دست ظالمی قتل نفس می شود می سوزد!