مجاهدین خلق یا سازمان منافقین؟ (قسمت اول)

سایت شفقنا پس از گفت وگو با اینجانب مطالبی را منتشر کردکه به جهت طولانی بودن در 7 قسمت ارائه می شود.

تیتر مطلب

محسن رشید در گفت وگو با شفقنا: تز اسلام منهای روحانیت، مجاهدین خلق را منحرف و تبدیل به منافقین منحرف کرد

 

پیشینه سازمان مجاهدین خلق دیروز و منافقین امروز

 

او با بیان اینکه این گروه از سال 44 کلید خورده است، گفت: یعنی حدود چهل سال سابقه دارد. تا قبل از پیروزی انقلاب، همه این گروه را مجاهدین خلق می خواندند و از پیروزی انقلاب به این سو نام آن منافقین شده است. عنوان منافقین هم در ابتدا تعمیم نداشت و به تدریج عمومیت یافت؛ به ویژه وقتی که به عراق رفتند. پس از به عراق رفتن این سازمان، تقریبا دیگر هیچ اپوزیسیونی حتی سلطنت طلب ها هم روی خوشی به آنها نشان ندادند. تنها جریانی که با این  گروه سازگار است، جریان آمریکایی هاست؛ علیرغم اینکه این گروه ضد آمریکایی بودند و آمریکایی ها را نیز ترور کرده بودند.

 

رشید این سازمان را یک حادثه تاریخی، اجتماعی، امنیتی و بلکه شبه نظامی دانست و افزود: از این جهت این حادثه بسیار قابل توجه و پارامتری بسیار مهم است و نباید اینقدر ساده از آن گذشت. طبق خبری که من شنیده ام، روزی که مرحوم یدالله سحابی خبر تشکیل سازمان مجاهدین را به آقای مطهری می دهد، ایشان ظاهرا از شوق گریه می کند. در تاریخ ایران، بسیاری از افرادی که اهل مبارزه با شاه و دین مدار بودند، این گروه را ابتدا تایید کرده بودند؛ البته امام(ره) در برابر کسانی که از ایشان می خواستند مجاهدین را تایید کند، فقط سکوت کرده است، هیچوقت آنها را رد نکرد و هیچ وقت تایید نیز نکرد. در زمان انقلاب هم امام(ره) عموما تا زمان ورود آنها به فاز نظامی به طور غیرمستقیم با این گروه برخورد می کرد.

 

او ادامه داد: مشی امام این بود و تنها در مورد مجموعه مجاهدین خلق نبود که اینگونه عمل کرد. قبل از انقلاب نیز هیچگونه تفرقه انگیزی را بین گروه های مبارز ایجاد نمی کرد و اصلا وارد شکاف ها نمی شد.

/ 0 نظر / 20 بازدید