روابط جنسی در سازمان منافقین

عزیز من؛ علیرضا قلیزاده در حاشیه پست "جهاد نکاح" نظریه ای را درج کرده بود که موجب شد پاسخی را عرضه کنم. سپس مناسب دیدم که به همراه بخشی از کامنت قلیزاده، پاسخ خود را در پست مستقلی ارائه کنم.

دیالوگ قلیزاده و رشید:

سلام حاج محسن آقا

حجت الاسلام دکتر جواهری، از پیشکسوتان مشهدیِ قیام و دفاع نیز، در مصاحبه ای در مورد شیوه های جذب نیرو در سازمان به اصطلاح مجاهدین خلق، پیش و پس از انقلاب اسلامی، به این شیوه ها اشاره می کند: - تاکید بر روی مسائل جنسی و اختلاط دختر و پسر و ارتباطات جنسی - تلاش برای جذب دختر و پسر جوان در اوج نیازهای جنسی با ارتباطات درون این تشکیلات ...

 

باسلام به قلیزاده بزرگوار

متاسفانه عموم افرادی که درباره روابط مذکر و مونث در سازمان مجاهدین خلق صحبت می کنند، ذهنیت شان از انحصار روابط جنسی خارج نمی شود و به تبع آن مخاطبین نیز همین گونه می اندیشند و حال آنکه روابط مذکر و مونث در سازمان مجاهدین از این جنس نبود (هرچند که ممکن است استثنائاتی هم وجود داشته باشد. از جمله از شخص مسعود رجوی چنین سو’استفاده هایی دور از ذهن نیست) در تشکیلات داعش هم می توان حدث زد که مشابه چنین وضعیتی وجود داشته باشد. البته تامین نیازهای جنسی رزمندگان داعشی غیر بومی می تواند عامل توجیه تئوری جهاد نکاح باشد. ولی به نظر می رسد که داعشی ها دنبال کام روایی نیستند. اگر چنین بود، اسرای زن را که به آنان لقب کنیز داده اند به معرض فروش نمی گذاشتند. هر چند که اطلاق نام کنیز، به معنای مشروعیت فقهی دادن به ملکیت فردی است که کنیز را در اختیار دارد و حلیت بخشیدن به رابطه جنسی صاحب کنیز با کنیزه می باشد.

علی ایحال از آنجایی که  عموم مبلغین مذهبی و مفسیرین سازمانهای زیرزمینی از درک ماورای جنسی روابط مذکر و مونث بی بهره اند، تفاسیری از روابط مذکر و مونث در سازمان مجاهدین ارائه می کنند که تنها برای مخاطبین بی اطلاع قابل هضم است. اما این نوع ادبیات هیچگاه نتوانسته افراد جذب شده به آن سازمان مخوف را به خویشتن خویش بازگرداند. بلکه حتی می تواند به استحکام بیشتر روابط دورن تشکیلاتی شان منجر گردد.

/ 3 نظر / 22 بازدید
علیرضا قلیزاده

درود خدا به شما خیلی ممنونم؛ فقط خواهش می کنم لینک مصاحبه ی جناب جواهری را هم اضافه کنید تا شما و بنده مدیون ایشان نباشیم. http://goo.gl/9TYX9M

محمدرضا بهرامی

با سلام ...در تشکیلات داعش هم می توان حدث زد... حدس زد درست است حاجی

سلام

من که نتوانستم بفهمم شما بالاخره نظرتان در مورد روابط جنسی در مجاهدین قبل از انقلاب چیست؟